KTM RC390 Euro4 İçin Güncellendi

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

KTM RC390 Euro4 İçin Güncellendi

Euro4 KTM'i de vurdu!


Euro4 regülasyonlarına uymak amacıyla KTM RC390’da değişikliklere gitti.

En büyük değişim egzozda oldu. Eskiden motosikletin alt kısmında bulunan egzoz artık sağda yer alıyor. Yeni egzoz dizaynının ardından motorun alt kısmı da tıraşlandı ve inceltildi. KTM’in yaptığı açıklamaya göre bu güncellemenin ardından motosikletin yer ile olan mesafesi arttı.


KTM RC390 Euro4 İçin Güncellendi 1. İçerik Fotoğrafı


Yeni egzoz dizaynının ardından KTM peglere de el ettı. Ayrıca yeni modelde Ride By Wire gaz kolu kullanılacak. Bu gaz kolu yumuşak ve verimli çalışma amacıyla üretilmiş.

2016 model RC’de viraj girişini kolaylaştırmak ve arka tekerin kitlenmesini engellemek için kaydırmalı debriyaj kullanıldı. Bu kaydırmalı debriyajı kendiniz de KTM’den satın alarak eski model RC390’ınıza takabilirsiniz.

2016 modelde 320mm’lik ön diskler kullanılmış. Bu disklerin öncekilerden 20mm daha büyük olduğunu da belirtmek isteriz.KTM RC390 Euro4 İçin Güncellendi 2. İçerik Fotoğrafı


Diğer değişiklikler ise ayarlanabilir manetler ve daha geniş görüntü veren yeni aynalar. Yakıt deposu yeni regülasyonlarda gelen buharlaşma sınırlamaları dolayısı ile revize edilmiş ve yolcu selesi daha konforlu olması amacı ile 12mm daha fazla doldurulmuş.

RC’nin 44 beygirlik gücü ve süper hafif 147KG’luk kuru ağırlığı ise değişmedi.


YORUMLAR