in

KTM’den V4 Yol Motosikleti mi Geliyor?

Yazar: Ahmet TEZCAN

KTM, Aprilia Tuono V4R’ı kamufle ederek test edince; yeni projeler hakkında birçok tahmin ortaya çıktı. Detaylar için okumaya devam edin…

KTM’in test sürüş ekibi, kamufle edilmiş bir Aprilia Tuono V4R’ı test ederken görüldüler. Tabii ki bunun üzerine KTM’in dört silindirli bir motosiklet üreteceği hakkında tahminler ortaya atıldı.

 

999cc’lik V4 motora sahip ve siyah beyaz bant ile kamufle edilmiş Tuono’nun testi, birkaç hafta önce İspanya’daki KTM tesisinin yakınlarında gerçekleşti. Bu testin gerçekleştirilme amacını V4 bir yol motosikletinin üretileceğini yorabiliyoruz fakat öyle olmayabilir çünkü üreticiler birbirlerinin motosikletlerini sık sık test ediyorlar.

 

2017 MotoGP sezonunda yarışmak için RC16 isimli V4 MotoGP motosikleti üreten KTM, pist kullanımı için sınırlı sayıda türevini de üretecek. Tuono V4R’ı test eden KTM’in V4 bir yol motosikleti üretmesi 2017 için planladığı RC16’nın maliyetinin bir kısmını kurtarabilir.

 

2015 BMW S1000XR

KTM'den V4 Yol Motosikleti mi Geliyor? 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bunun yanı sıra KTM’nin, BMW’nin yakında çıkacak olan S1000XR’ı ile rekabet etmek için yüksek peformanslı V4 motorlubir Adventure motosikleti üretebileceği ihtimali de bulunuyor.

 

Kısacası, Aprilia Tuonu V4R’ın kamufle edilerek test edilmesinin birçok amacı olabilir. Şimdilik sadece beklememiz gerekiyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Victory Magnum

Yamaha XV950 Racer Duyuruldu

REKLAM