in

KTM’in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!

Yazar: Efe Kutlu

KTM, elektrikli off-road piyasasında bir bomba ile Freeride 250R’ın elektrikli versiyonu Freeride E-XC için bir pilot program başlatıyor.

Program kapsamında Freeride E-XC, öncelikle Kuzey Amerika’da belirli bayilerde sınırlı sayıda satışta olacak. Fiyatının ise bu özel program ile normalde satışa sunulacağı fiyattan oldukça uygun olacağı belirtiliyor.
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   1. İçerik Fotoğrafı
Bu yeni teknolojiyi servis etmek için yüksek bir teknik eğitim ile Kuzey Amerika’da 11 bayi sertifikalandırılmış. Enduro model ve onun off-road ikiz kardeşi X-SX, daha önce Avrupa’da piyasadaydı. Freeride E-XC model ise öncelikle Kuzey Amerika’da ortaya çıkacak. E-XC’nin, giriş fiyatının ($7,999) KTM Freeride 250R’dan $300 daha fazla yani $8,299 olacağı  belirtiliyor. 
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   2. İçerik Fotoğrafı
Elektrikli motor, 21.5 beygir gücü ve 31 ft-lb (42 Nm) tork üretebiliyor. 260V, 2.6 kilovat-saat lityum iyon akü, 80 dakika içerisinde şarj edilebiliyor. Ayrıca E-XC, Ekonomi, Standart ve Gelişmiş olmak üzere 3 sürüş modu sunuyor. Çoğu elektrikli model gibi vites kutusu ve debriyaj kolu bulunmayan modelin arka freni, fren pedalı yerine gidonun solunda bir kol ile çalışıyor.
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   3. İçerik FotoğrafıCaddede Kullanımı Tamamen Yasal FREERIDE E-XC, yol kullanımına uygundur. Saf özgürlük hissi uyandıran ilave özelliklerinin yanı sıra farlar, göstergeler, aynalar ve ateşleme tertibatı gibi şehir içinde, ormanda ya da işe giderken sürüş yapabilmeniz için uygun tüm parçalara sahip. Kesintisiz 11 kW verimi ve 110 kilo ağırlık şartlarını karşılaması, bu modeli A1 ehliyeti ve 16 yaşındaki genç sürücüler için uygun yapıyor. 
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   4. İçerik FotoğrafıSpor Hafif Yapısı ile SüspansiyonÜstün stabilite sunan 43 mm WP ters çatallar, PDS amortisör ile çatalların spor ayarlarının uyumu, gelişmiş yayı ile motor tümseklerin içerisinde en alçak konumdayken bile mükemmel koruma sağlar.
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   5. İçerik FotoğrafıŞasi ve Alt ŞasiFREERIDE ultra hafif, kompozit şasi dizaynı FREERIDE E modelleri için tazelenmiş ve kompakt elektrik güç ünitesine adapte edilmiş. Benzinli versiyonlarına kıyasla, E-modellerdeki şasi biraz aşağıda tasarlanmış. Motor böylece sert aliminyum alt plakadan ilave destek ile yük taşıyıcı bir unsur olarak rol oynuyor. Bu durum da büyük atlamalarda bile üstün güvenliği ve en etkin sağlamlığı garantiliyor. Sabit plastik alt şasi, arka teker çamurda saplandığında bile etkili bir destek sağlayan iç tarafta entegre bir kavramaya sahip. Hafif, alaşımlı alüminyum arka masa, titreşim durumunda esnekliği amaçlayan yaylar, süspansiyon sistemi ve şasi ile donatılmış. 
Gövde ve StilFREERIDE E üzerindeki gövde, pratik ergonomi ve oldukça ince sele üzerinde sınırsız hareket özgürlüğü sunmak üzere tasarlanmış. Plastikle entegre olan modern yapısı, oldukça çetin ve hafif bir çözüm için düzenlenmiş. 
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   6. İçerik FotoğrafıLastikler ve FrenlerFREERIDE E, yüksek teknoloji GIANT alaşımlı lastikler, CNC tekerlek göbeği, ultra hafif jant teli uçları, Maxxis dış lastikler ile donatılmış. Önde TrialMaxx (2.75-21) ve arkada MaxxEnduro (120/90-18) ile üstün tutuş ve çekiş için karakterize edilmiş. Ayrıca FREERIDE E-XC model, Formula fren sistemlerine sahip. 
Kontrol EldeFren sistemlerinin kolları, gidonun sağ ve sol tarafında konumlandırılmış. Böylece motosikletin her zaman güvenli bir şekilde sürücünün kontrolü altında kalması sağlanıyor. 
KTM'in Freeride E-XC Elektrikli Modeli, Amerika’ya Geliyor!   7. İçerik Fotoğrafı
SeleFREERIDE E-XC modelin uzun, ince selesi, sınırsız hareket özgürlüğü sunuyor. Arkada yüksek dolgusu, sürüş konforuna yardımcı oluyor. 900 mm’nin az üzerinde bir sele yüksekliği, sürücünün yerle güzel bir temas içerisinde olmasını ve zorlu arazide bile yüksek sürüş güvenliği sağlamasına katkıda bulunuyor. 
KTM Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Etherington “KTM, elektrikli motora ilgisi olan tüketici seviyesini anlamak üzere bu pilot programı yarattı. Bu durum, gelecek senelerde elektrikli motorların seri üretimi göz önüne alındığında, planlama yapmamıza yardımcı olacak. Bu pilot programın tüketiciler için heyecan verici noktası,  FREERIDE E-XC modelin bu programın dışında satılacak olan modellerden ciddi anlamda daha düşük bir fiyatla satılacak olmasıdır.” açıklamasında bulundu.
Fotoğraf Galerisi için: KTM Freeride E-XC

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Milkwaukee’de Reklam Çekiminde Kawasaki Ninja 400 İddiaları!

2018 Polaris Slingshot Serisi Açıklandı!

REKLAM