Kymco’dan İki Yeni Model: Downtown 350i ve A’maXi 300i

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Kymco’dan İki Yeni Model: Downtown 350i ve A’maXi 300i

Tayvan’lı üretici Milan’da iki yeni scooter modelini tanıttı.

Uzak Doğu’da dünya üzerinde en çok scooter kullanılan yerlerden bir tanesi. Aile arabası kavramı bile burada yerini scooterlara bırakıyor. Durum böyle olunca scooter üretimi konusunda başarılı olmaları şaşırtıcı değil. Tayvan kökenli Kymco da bu markalardan bir tanesi. Dünya’nın önde gelen markalarından biri olan Kawasaki bile ilk scooter modeli olan J300 için Kymco ile işbirliği yapma yolunu seçti.

 

Kymco bu yıl Milan’da iki yeni modelle karşımıza çıktı. Bunlardan ilki Downtown 350i. Downtown 300i’den 20cc daha büyük motor hacmine sahip olan yeni model daha sportif çizgilerle karşımıza çıkıyor. 20cc’lik bu küçük desteğin yanında yeniden tasarlanan tek silindirli motor 30 beygir güç ve 28 Nm tork üretebiliyor. Bunun yanından yenilenen CVT aktarma sistemiyle Kymco, Downtown 350i’nin daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine sahip olduğunu belirtiyor. 39 derecelik yatış açısı, genişletilen hava alma bölümü ve az da olsa arttırılan motor gücüyle sportif anlamda kendini geliştiren Downtown aynı zamanda yüksek ön camı, 12V aksesuar çakmağı, GPS monte etmeye uygun ön konsol ve iki adet full-face kask alabilen sele altı bagajı ile şehir içi koşuşturmasında olduğu kadar uzun menzilli hafta sonu kaçamakları için de ideal bir yapı oluşturuyor. Downtown 300i’nin aksine ABS opsiyon olarak değil standart olarak sunuluyor.


Kymco’dan İki <a href=Yeni Model: Downtown 350i ve A’maXi 300i 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Markanın bir diğer yeni modeli ise Agility Maxi 300i. 270cc hacminde tek silindirli motora sahip “A’maXi” 23.3 beygir güç üretiyor. Tıpkı Downtown 350i’de olduğu gibi Kymco’nun bu yeni modeli de standart olarak Bosch ABS sistemine sahip. 


Kymco’dan İki Yeni Model: Downtown 350i ve A’maXi 300i 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR