KYMCO K50 Concept Detayları!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

KYMCO K50 Concept Detayları!

2016 Tokyo Motosiklet Fuarı’nda 50. Yıl Dönümü anısına K50 Concept’i ortaya çıkaran Kymco, iki teker üzerinde geleceğe göz kırpıyor. Hem de dört gözle beklenen bir gelecek…

25-27 Mart 2016 tarihleri arasında motosiklet sektörüne yeni haberler ve soluklar kazandıracak olan Tokyo Motosiklet Fuarı’nda çok ses getiren Kymco K50 Concept’ten bahsetmeye devam ediyoruz. Bu fuarda yer alan Kymco K50 ile ilgili ilk haberlere göz atmıştık.
KYMCO K50 Concept Detayları!  1. İçerik Fotoğrafı


Motosiklet dünyasındaki 50 yıllık birikimini, özel bir prototip ile taçlandıran Kymco, fuarda 3 gün boyunca son dönemde üzerinde çok çalışıp motosikletleri üzerinde gerçekleştirdiği yenilikleri gözler önüne sunuyor.

 

Alüminyum şasisi, mükemmel bir biçimde bütünleşen LED ön farları, geleceği yansıtan çizgileri, kademeli selesi, iki kaskı alabilecek sele altı boşluğu, rüzgar tünelleri olmak üzere aerodinamik hatları üzerinde de oldukça iyi bir çalışma gerçekleştirilmiş. Spor bir sürüş tecrübesi vadeden Concept K50, ne yazık ki şimdilik bir konsept fakat üzerine çektiği ilgi ile Kymco’nun geleceğini daha da parlatacağı düşünüldükçe 2017 senesinde yollarda görme ihtimalimizin de arttığını açıkça söyleyebiliriz.


KYMCO K50 Concept Detayları!  2. İçerik Fotoğrafı


Rahatlığı, performansı ve güvenliği ile kendinden söz ettiren Yamaha T-Max’i gölgede bırakmayı amaçlandığı söylentileri de gelen haberler arasında. Çift silindir, 500cc gücü ile megascooter Yamaha T-Max’in direk rakibi olmaya aday. Bence Kymco K50 kesinlikle ama kesinlikle konsept olmaktansa yollarda olmayı hak ediyor.


KYMCO K50 Concept Detayları!  3. İçerik Fotoğrafı


Diğer rakipler mi? Yamaha T-Max, Honda Integra, BMW’nin C serisi scooter modelleri olarak sıralanabilir. Evet, Kymco daha da akıllı bir hamleyle bu konsept mega scooterı hayata geçirebilirse ve bir de rakipleri ile yarışabilecek rekabetçi bir fiyat politikası ile K50’yi konsept olmaktan çıkarıp piyasaya sürerse, yaptığı bu hamle gerçekten de kendinden oldukça söz ettireceğe benziyor.


Fotoğraf galerisi için tıklayınız...Tanıtım Videosu:  


YORUMLAR