Kymco, UMA (Uğur Motorlu Araçlar) ile yeniden Türkiye’de...

Sektörel Yazar: Motoron

Kymco, UMA (Uğur Motorlu Araçlar) ile yeniden Türkiye’de...

Türkiye’nin popüler markalarından olan Kymco, bir süre aradan sonra, piyasanın bir diğer büyük markası UMA ile yeniden Türkiye piyasasına döndü. Geldi, geliyor diye konuşulurken, 2015’in ilk aylarıyla birlikte yeni modellerin Türkiye’ye geldiği duyumunu aldık, Uğur Motorlu Araçlar Genel Müdürü Faysal TAKMAKLI ile Kymco’nun Türkiye’deki geleceği üzerine bir söyleşi yaptık.

Motoron-10 yıldır satış liderliğinizi koruyorsunuz. Yeni güçlü markanız Kymco ve Mondial markanızın yeni modelleri ile piyasadaki yerinizi nasıl görüyorsunuz, hedefleriniz nelerdir?

 

Faysal TAKMAKLI - Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkesi ve kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımız ile 10 yıldır satış liderliğimizi sürdürmekteyiz. Her geçen gün gerek kullanıcılarımızın beklenti ve talepleri gerekse motosiklet sektörünündeki değişimler doğrultusunda yapmış olduğumuz atılımlarla ürün gamımızı geliştirmeye devam etmekteyiz. Ve bu hedeften yola çıkarak yeni markamız ve modellerimiz ile kullanıcılarımızın istek ve memnuniyetlerini en iyi şekilde sağlayarak sektördeki öncü konumumuzu devam ettirmeyi hedeflemekteyiz.

 

Motoron-Sizden önceki dönemde özellikle yedek parça sağlanması hakkında Kymco markası hakkında bazı şikayetler olduğunu görüyorduk, siz bu marka için nasıl bir yatırım yaptınız ve beklentileriniz nelerdir?

 

Faysal TAKMAKLI - Sizlerinde bildiği gibi UMA olarak Kymco ile 2014 yılının Temmuz ayında distribütörlük anlaşmasını imzaladık ve 2015 yılı Ocak ayından sonra Kymco modellerinin satışına başladık. Bu geçen 6 aylık süreçte ise; piyasada daha önceden var olan yedek parça sıkıntılarını analiz ederek, daha iyi hizmet vermek adına tüm yatırımımızı Kymco ürünlerinin yedek parçası üzerine yaptık. Uğur Motorlu Araçlar olarak benimsediğimiz Üstün Hizmet Kalitesi politikamız ile de Kymco kullanıcılarının beklenti ve taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ve biz inanıyoruz ki, UMA olarak yedek parça üzerine yaptığımız yatırımlar ile bizden önce oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırarak, Kymco kullanıcılarına daha güvenilir ve daha hızlı bir şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

 

Motoron-Kalite konusunda sürekli olarak kendinizi geliştirdiğinizi görüyoruz, bunu nasıl sağlıyorsunuz?

 

Faysal TAKMAKLI -Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti anlayışımız ile benimsemiş olduğumuz müşteri odaklı yaklaşımımızın, kalitemizi arttırmak konusunda ilk adım oluşturduğunu ve sürekli gelişim ilkemiz ile de ürünlerimizin kalitesini her daim arttırmayı amaçladığımızı belirtebilirim.

 

Motoron-Pazar payınız çok güçlü, neden fuarda yer almadınız? Kymco'nun yeni modellerini görebileceğimiz yerler bayileriniz olmalı. İstanbul'da 7 adet bayiniz görünüyor, 2015 modeller şimdiden satın alınabiliyor mu?

 

Faysal TAKMAKLI-Şirket politikamız gereği son 3 yıldır fuar aktivelerine katılmama kararı aldık. Ürünlerimizin kullanıcılar ile buluşabileceği en güzel noktanın UMA showroomları olacağı görüşündeyiz. 2015 yılı Kymco ürünlerimiz Mart ayı itibariyle Kymco Yetkili Bayilerimize sevk edilerek, satışına başlandı. Kymco modellerini Kymco Yetkili Bayilerimize giderek daha yakından inceleyebilir ve ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

2015 Model Kymco'lar;

Agility 125

Kymco, UMA (Uğur Motorlu Araçlar) ile yeniden Türkiye’de... 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

 

 

Xciting 400i

Kymco, UMA (Uğur Motorlu Araçlar) ile yeniden Türkiye’de... 2. İçerik Fotoğrafı

 

Tüm modeller için;

 

http://www.kymco.com.tr/

 

 

 

 

YORUMLAR