Lazareth'in Vahşi BMW'si: R1200R

Custom Yazar: Motoron

Lazareth'in Vahşi BMW'si: R1200R

Yaptığı olağandışı ve kimi zaman 3.5 litrelik Range Rover motoruna sahip ufak bir pick-up veya V8 bir Ferrari motorundan güç alan bir trike gibi “aşırı” custom modellerle fark yaratmakta uzman Fransız Ludovic Lazareth, BMW R1200'e farklı bir yorum kattı.

 Bu bavyeralı her ne kadar korkunç gözükse de Annecy-leVieux'deki garajdan çıkan diğer canavarlara göre oldukça sıradan ve kalender bir motosiklet. Hem yeniyi hem de eskiyi bir arada bulunduran “Neo-retro” tarza sahip bir Scrambler arzu eden fransız bir müşteri için yaratılan bu motosiklet BMW Concept 90'dakine benzer bir cafe racer havası taşıyor. Yalnızca motor ve arkada paralever amortisör değişmeden duruken, yen bir şasi ve Yamaha YZF-R6 süspansiyonu tercih edilmiş Continental Twinduro lastikleri ile de oldukça vahşi bir görünüm elde edilmiş.

Lazareth'in Vahşi BMW'si: R1200R 1. İçerik Fotoğrafı

 

Düz selesi ve kısa kuyruğuyla cafe racer özellikleri gösterse de düşük gidonu ve daha çok önde toplanan cüssesiyle agresifliğini ön plana çıkartarak spor bir motosikletle de yakınlık gösteriyor. İki yandan çıkan Ixil egzozlar da bunu destekler nitelikte.

Lazareth'in Vahşi BMW'si: R1200R 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR