Leonov, MV Agusta F3’ü Denemek İçin Can Atıyor!

WSBK Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Leonov, MV Agusta F3’ü Denemek İçin Can Atıyor!

İki hafta önce, bir dizi operasyondan geçen Rus sürücü, şu an pistlere Yakhnich Motorsport Team ile 25-26 Kasım’da yer alacak 2 günlük Jerez Testi ile dönebilmesini sağlayacak yoğun bir fizik tedaviden geçiyor.

Vladimir Leonov 2013 Phillip Island’daki açılış turunda geçirdiği bir diz sakatlığından dolayı Supersport Dünya Şampiyonası’nda zorlayıcı bir sene geçirdi. 26 Yaşındaki Moskovalı sürücü, hiçbir raund kaçırmamak adına bütün operasyonlardan kaçındı ki bu bütün sezon eklem ağrısı eşliğinde devam etmesine sebep oldu.

Leonov, şu an 2014’te süreceği MV Agusta F3’ü ilk kez kavrama şansına kavuşacak! Vladimir Leonov; “Bu yeni projede çalışmaya başlamak bana çok heyecan verdi. F3’ü gerçekten çok beğeniyorum, hatta bir raundda üstüne bile oturma şansım oldu fakat onu denemek için çok sabırsızlanıyorum. Aynı ekip ve takımla çalışıyor olmak benim için çok güzel oldu. Ortaya iyi sonuçlar getireceğimize inanıyorum” açıklamasında bulundu.
 
Leonov,dün Moskova’nın 90km doğusunda yer alan Orekhovo-Zuyevo okul ve yetimhanesi’nde yaşları 5 ila 16 arasında değişen 43 çocuğa Motorsport’dan bahsettiği ve bazılarının yarış ekipmanını giymesine izin verdiği bir hayır işindeydi.  Bu çocuklardan bazıları geçen temmuzda WSBK Rusya Raundunda Moskova Yarış Pisti’ne özel bir ziyarette bulunmuşlardı. Leonov kuruluşun günlük işlerine yardımcı olmak adına büyük bir ocak ve bir çamaşır makinesi de aldı.
 

YORUMLAR