LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!

Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalacak.

Gelen bu haberle birlikte LIQUI MOLY'nin mavi kırmızı logosunu, MotoGP'de daha uzun süre görmeye devam edeceğiz.


Alman yağ üreticisi, yarış serisindeki angajmanını, süresi dolmadan önce 2020 sonuna kadar uzattı. LIQUI MOLY'nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, "Bu, bizim motor sporlarına yaptığımız en büyük yatırım ve her kuruşuna değer," diyerek seride yer almaya devam edeceklerini müjdeledi. Ayrıca Moto2 ve Moto3 sürücülerinin araçlarında, LIQUI MOLY yağıyla yaşadıkları olumlu deneyim de bu kampanyaya katkıda bulunan önemli bir detay.


LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı! 1. İçerik Fotoğrafı

Moto2 & Moto3 & LIQUI MOLY


2015 sezonundan beri Moto2 ve Moto3 yarışlarındaki bütün sürücüler motosikletlerini LIQUI MOLY yağıyla kullanmakta. Peter Baumann, "Takımlardan gelen tepkiler gayet olumlu oldu. Yarış pistindeki aşırı ağır koşullar altında kendini kanıtlayan bir yağ ve gündelik kullanımdaki güçlüklere rahat rahat dayanır." açıklamasıyla konunun altını çizdi. Bu arada LIQUI MOLY 2015'ten beri aynı şekilde MotoGP yarış pistlerinde de boy gösteriyor.


Kampanya sözleşmesinin süresi, önümüzdeki yılın sonunda dolacak olmasına rağmen LIQUI MOLY, sürenin dolmasını beklemeden milyonluk angajmanını, 2020 sonuna kadar, üç yıl uzattı. Peter Baumann, "İlk iki yılda, bu yatırımın ne kadar işe yaradığı görüldü. Hem sahada hem de yayınlarda izleyici sayıları olağanüstü. Dolayısıyla MotoGP, markamızın tüm dünyada tanıtılmasına önemli bir katkıda bulunuyor." şeklinde açıklama yaptı.


LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı! 2. İçerik Fotoğrafı

Pau Serracanta (Dorna Sports Genel Müdür / Reklam Sorumlusu , solda) ve Peter Baumann (LIQUI MOLY’de Pazarlama Direktörü)


Dorna Sports'un Reklam Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Pau Serracanta, sözleşmenin süresi dolmadan uzatılması konusunda şu yorumlarda bulundu: "LIQUI MOLY gibi bir şirketle iş ilişkimizi sürdürme şansını elde ettiğimize çok memnun olduk. LIQUI MOLY, son derece önemli olsa da pek göz önünde olmayan bir alanda, motor sporlarına destek olmak konusunda dünya çapında pazar liderlerinden. Dorna ve MotoGP, LIQUI MOLY ismini üç yıl daha her yarış pistinde göreceklerinden dolayı sevinçli."


LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı! 3. İçerik Fotoğrafı

Moto2'de 94 numaralı pilot Jonas Folger ve 11 numaralı pilot Sandro Cortese


LIQUI MOLY, yarış serisindeki angajmanının yanı sıra Moto2'de Jonas Folger ve Sandro Cortese pilotları ile yarışan IntactGP takımının da sponsorluğunu üstlenmiş durumda. Bu angajman da aynı şekilde devam edecek.

YORUMLAR