Londra’da Çalınan ve Litvanya’da Bulunan Bir Ducati’nin Hikayesi

Çeşitli Yazar: Moe

Londra’da Çalınan ve Litvanya’da Bulunan Bir Ducati’nin Hikayesi

Eğer motosikletinizin başına bu tür bir olay gelmişse (veya şeytan kulağına kurşun,gelirse ! ) , biricik motorunuzdan ümidinizi kesmemenizi gerektiren, umut yeşertici bir haberimiz var.

Mart ayının başında Güney Londra’da gerçekleşen bir motosiklet hırsızlığı vakasında, daha 48 saat olmadan çalınan Ducati 899 Panigale takip edilip herhangi bir zarar verilmemiş halde kurtarıldı… Hem de çalındığı yerden yaklaşık 1800 km ötede, Litvanya ‘da !

Neyse ki, önceden motosiklete taktırılmış olan GPS takip cihazı görevini başarıyla yerine getirmiş ; çalındıktan sonra ve Avrupa’yı geçerken verdiği uyarı - sinyallerle ve İnterpol’ün yardımı sayesinde araç başarılı bir şekilde takip edilebilmiş .

2013’ün hemen sonunda lanse edilen, yaklaşık 21000 € değerindeki motosikletin çalındığı fark edildiğinde çoktan İngiltere sınırını geçtiği ve İngiliz polisinin yetki alanından çıktığı için , İnterpol’den yardım istenmiş. Altı ülke sonra , motosiklet Litvanya’da durduğunda İnterpol’ün hemen harekete geçtiği ve hırsızların gözlerden uzak bir rotadan motosikleti Polonya’ya sokma çabaları esnasında , Litvanya polisi ile planlarının engellendiği rapor ediliyor.

Bahtsız (ya da duruma göre şanslı) 899 Panigale’nin , çalınmasından 24 saat içinde Doğu Avrupa’ya ulaştığı belirtilirken ; yapılan açıklamada motosikletin hangi araçla taşındığını bile bilmeyen polislerin , sinyalin yetkililer tarafından takip edilebilecek kadar güçlü hale gelmesiyle iz sürmeye devam edip hırsızları kıskıvrak yakaladığı belirtiliyor.

Takip cihazının firması , firma tarihinin en uzun kovalamacasını yaşadıklarını belirterek : ”Çarşamba sabahı güçlü bir sinyal almayı başardık, ve Ducati’nin hırsızların son durağına getirilmiş olduğunu anladık. İnterpol’ün yardımıyla ve Litvanyalı yetkililerin müdahalesiyle hırsızların bir saat içinde yakalanıp , motosikletin de güvenli bir yere çekildiği bilgisini aldık.” açıklamasında bulundu.

Motosiklet , sahibine teslim edilmek için Litvanya’da bekletilirken ; hırsızlar şuan için Litvanyalı polislerin gözetimi altında .

 

Londra’da Çalınan ve Litvanya’da Bulunan Bir Ducati’nin Hikayesi 1. İçerik Fotoğrafı
Londra’da Çalınan ve Litvanya’da Bulunan Bir Ducati’nin Hikayesi 2. İçerik Fotoğrafı


Bu tür sevindirici haberleri elbette ülkemizde de görmek isteriz ,ancak herhangi bir şekilde en başta hırsızlığa mahal vermemek için siz siz olun ve motosikletinizi güvenli bir yere ve kilitli (disk kilidi + zincir kilit + branda ) bir şekilde bırakmayı ihmal etmeyin :

http://www.motosikletim.com.tr/Kilitler,LA_303-2.html#labels=303-2

http://www.motosikletim.com.tr/Brandalar-Ortu-ve-Kiliflar,LA_304-2.html#labels=304-2


 

Londra’da Çalınan ve Litvanya’da Bulunan Bir Ducati’nin Hikayesi 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR