Lorenzo ile Rossi 2013 Valensiya’dan Ayrıldı

MotoGP Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Lorenzo ile Rossi 2013 Valensiya’dan Ayrıldı

Jorge Lorenzo ve Valentino Rossi; Yamaha tarafından talep edilen test programını tamamladıklarından dolayı Çarşamba pistte yer almayacaklar.

İki sürücü de 2014’te motoGP’de yakıt kotasında bir düşüş getiren kuraldan dolayı yakıt tüketimini azaltmak amacı ile üzerinde çalışılan bir kurulum ile beraber 2014 YZR-M1’in önceki versiyonunu tekrar test etti.

 
Lorenzo ve Rossi şimdi 2014’ün ilk resmi testi olan 2014 Sepang  Malezya testlerinde tekrar piste dönmek üzere hak ettikleri bir tatile çıkacaklar.
 
Lorenzo Salı günü antrenmanının zaman çizelgesini 60 etapta 1'30.768’lik en iyi zaman ile ikinci olarak sonlandırdı. “Önümüzdeki senenin motosikletini bu gün test ettik ve bazı olumlu şeylere rastladık. Bize bazı ufak avantajlar tanıyacak ufak detayları deniyoruz. Daha büyük ve daha önemli modifikasyonlar için Sepang’ı bekleyeceğiz ” iddiasında bulundu
 
Bu arada yedinci günün sonunda Rossi 57 etabında 1'31.414’lük en iyi zamanı göğüsledi ve günü “Bugün yeni motosiklet üzerinde odaklandık, düne göre biraz daha zordu. Yakıt tüketimi ve ayarlamaları için olan bir takım yeni sistemlerin testleri üzerinde epey fazla çalıştık. İyi bir testti, performans mükemmel olmasa da bu kışlık önümüzdeki çetin sene için çok önemli bir adım attık. Bu sezon frenlerde yeterince güçlü değildim dolayısıyla geliştirmek için olan hedefim bu.” olarak özetledi.
 
Lorenzo gibi Rossi’de kış molasının ardından yeni ekip şefleri Silvano Galbusera ile birlikte çalışarak Sepang’da pistlere dönecek .

YORUMLAR