Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim!

MotoGP Yazar: Erçin

Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim!

MotoGP Valensiya Yarışı sonrası İspanyol Jorge Lorenzo’dan ilginç açıklamalar.

Final yarışıyla MotoGP’de üçüncü, toplamda beşinci şampiyonluğuna ulaşan İspanyol sürücü Jorge Lorenzo, şampiyonluk için mücadele verdiği, takım arkadaşı olan ve dokuz kez şampiyonluğu bulunan Valentino Rossi’den her sektörde daha iyi olduğunu söyledi.


Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim! 1. İçerik FotoğrafıValensiya’daki final yarışını baştan sona birinci bitiren Movistar Yamaha sürücüsü Lorenzo arkasında Dani Pedrosa ve Marc Marquez’in de baskısını hissetse de yarışa son sıradan başlayıp dördüncü sırada bitiren Valentino Rossi’den beş puan farkla şampiyonluğu garantilemiş oldu. Yarış sonrası basın toplantısı yapan son şampiyon Lorenzo, şampiyonanın istatistiklerine bakıldığında en iyi sürücünün kendisi olduğunun kanıtlandığını açıkladı. “Açıkçası bu şampiyonluğu hak ettiğimi düşünüyorum çünkü istatistiklere baktığınızda Rossi’yi her yönden yendiğimi görebilirsiniz; yarış birinciliğinde, starttaki konumda, en hızlı turlarda, alıştırma turlarında yani her yönüyle.” Cümlesiyle kendini açıkladı.


Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim! 2. İçerik Fotoğrafı

Rossi, yarış sonrası mağlup olmuş olsa da padok alanında yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştı.


Yine şampiyonanın son yarışlarında İspanyol sürücü Marc Marquez’in kendisine yardım ettiğiyle ilgili birçok yorumu kesin bir şekilde inkar eden son şampiyon, bu seferki basın toplantısında kafaları karıştıran farklı bir yorum yaptı: “Eğer Valentino benim yerimde olsaydı ve konumlarımızı değişseydik, İtalyan sürücüler de ona yardım ederlerdi.” .Yarış sonrası yapılan bir röportajda da Marquez ve Pedrosa'nın, Şampiyonluk ünvanının İspanya'da kalması için kendisine yardım etmiş olabileceklerini zaten dile getirmişti.


Bakalım 2016'da da aynı padoku paylaşacak olan iki takım arkadaşı arasında, gelecek sezon nasıl bir rekabet olacak?  Heyecanla bekleyip göreceğiz...Ayrıca şampiyona tamamlandıktan sonra son sıradan başlayıp dördüncü olan Rossi için de birçok sürücüden, markalardan ve sosyal ağlardaki sitelerden tebrikler geldi. Bunlardan birkaçı;Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim! 3. İçerik Fotoğrafı

Eski takım arkadaşı Colin Edwards’dan gelen yorum. 


Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim! 4. İçerik Fotoğrafı

VR46 Riding Academy Sürücüleri "Io Sto Con Vale" (Vale'yi destekliyorum) Kampanyası Sticker'larını yapıştırırken.Lorenzo: İstatiksel Olarak Her Yönüyle Rossi’den Daha İyiyim! 5. İçerik Fotoğrafı

Dainese resmi Facebook sayfasından.YORUMLAR