Lotus C-10 İçin Geri Sayım...

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Lotus C-10 İçin Geri Sayım...

Geçtiğimiz yaz İngiliz markanın üst düzey bir motosiklet üretme haberi gündeme gelmişti. Lotus'un bu yeni ve ilk motosikleti olan C-10 modeli şubat ayının sonunda tanıtılacak.

Lotus şüphesiz hızlı ve özel performans otomobilleri yaratmakta dünyaca ünlü bir marka ancak İngilizler bu konudaki ustalıklarını iki teker üzerinde de sergilemek istiyor. Çeliğin yanında karbon ve titanyum gibi elit malzemeleri yoğun olarak kullanacağı motosiketlet için Lotus, bu projeyi ilk kez duyurduğunda aracın elektrikli veya geleneksel bir motorla ilerleyeceğini bildirmemiş olsa da 200 beygir güce sahip olacağını söylemişti. C-01'in ilk çizgilerini beyaz kağıda çizen isimse Tron motosikletlerinin de yaratıcısı olan Daniel Simon.

 

Geçen 6 aylık süreden sonra Lotus bu çok özel ve marka için ilk olacak olan modelin şubat sonunda tanıtılacağını duyurdu. Aracın motoru ise 170 beygir güç üreten bir V motor olacak ancak önceden de belirtildiği gibi 200 beygirlik versiyonun da üretileceği söyleniyor. Lotus aracın üretimi, test aşaması ve geliştirilmesinde ise iki alman firmasıyla da işbirliği içerisinde: Holzer ve Kodewa. C-01 şimdiden çok özel motosikletler arasındaki yerini almış durumda. Bunun sebebi yalnızca oldukça kaliteli parçalar ve usta bir tasarımcının kaleminden yaratılış olması değil aynı zamanda üzerinde bulunan Lotus logosu. Elbette bu aynı zamanda büyük bir merak uyandırıyor. Spor otomobilleriyle isim yapmış olan bir markanın konu motosiklete geldiğinde ne kadar başarılı olacağını ve üzerinde bulunan logoyu mahçup edip etmeyeceğini yakın zamanda hep birlilkte göreceğiz.

Lotus C-10 İçin Geri Sayım... 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR