Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!

Custom Yazar: Can Deniz

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!

Ortaya ne çıkabilir? VTR Customs firmasından Boesch ortaklığından doğan BMW K100 Cafe Racer!

İsviçre menşeli Custom Motosiklet tasarımcısı VTR Customs, yüksek kalitede markalarla işbirliği yapmak konusunda tecrübeli bir firma. İsviçre’de bulunan VTR Customs, Belstaff gibi moda ve lüksle iç içe markalarla çalıştığı gibi en kaliteli lüks saat yapımcıları ile işbirliği yapma şansına sahip olmuştu. Aslına bakarsanız bu durum, atölyelerinden çıkan custom motosikletlerin, bu tarzda modellerde bulabileceğiniz en mükemmel estetiğe sahip motosikletler olmalarının sebebini açıklıyor.   

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  1. İçerik Fotoğrafı

İsviçreli marka, bu sefer de farklı bir yaklaşım seçerek İsviçreli lüks tekne ve yat tasarımcısı Boesch ile ortaklığa girip göz alıcı BMW K100 Cafe Racer modeli yarattı. 

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  2. İçerik Fotoğrafı
VTR Customs Firması "Goodwood 12" Tasarımı

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  3. İçerik Fotoğrafı
VTR Customs Firması "Goodwood 12" Tasarımı 

VTR Customs firması, genelde BMW motosikletler üzerindeki ustalıklarıyla bilinir. Daha önceki BMW R1200 R LC üzerine “Goodwood 12” isimli tasarımları ile Essenza Tasarım ve Drag Racing Ödülü’nün sahibi olmuşlardı.

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  4. İçerik Fotoğrafı

VTR tasarımcıları, BMW R nineT gibi BMW motosikletler ile oldukça ilgilendiklerinden, bu kez de 80’lerden gelen BMW K100 modeli üzerinde custom olarak çalışıp yeni bir tasarım ortaya çıkarmışlar. Bu arada ortaya çıkan modelin, BMW R nineT Racer modeli andırdığı da bir gerçek.

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  5. İçerik Fotoğrafı

Tasarlanan BMW K100 cafe racer, İsviçreli yat tasarımcısı işbirliği ile ilgili olarak “Boes.ch 100” olarak isimlendirilmiş. 

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  6. İçerik Fotoğrafı

Tasarım, modern elektronik LED ışıklandırma sistemleri ile entegre edilirken 80’lerin kutu gibi gövde panelleri yerine geçen güzel bir el ustalığı özellikleri gösteriyor. BMW K100, arka kısımda kısaltılmış alt şasiden ve önde tamamen yeni el yapımı grenajdan gelen yere yakın bir çekicilik ve sağlamlık kazanmış.

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  7. İçerik Fotoğrafı

Boesch’in motor yat etkisi, şirketin lüks yatlarında kullandığı ve K100’ün iskeleti boyunca devam eden kızıl kahverengi (maun rengi) denizci ahşabının şeklinden hissediliyor. Grenajı, depoyu ve arka motor kapağını kaplayan ahşap paneller, çok sayıda lake cilalı katmanı ile titiz bir şekilde zarif ve parlak kaplama haline getirilmiş. 

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  8. İçerik Fotoğrafı

Lüks Yat Kavramı BMW K100 ile Tanışınca!  9. İçerik Fotoğrafı

Boes.ch 100'ün gövdesinin derin mavi rengi, ahşap kaplamayla, yakıt deposu ve grenajdaki krom ve metal uçlarla birlikte, BMW K100 kafe yarışçısını, lüks el yapımı deniz araçlarına uygun bir yol arkadaşı haline dönüştürmeyi başarmış.

YORUMLAR