Makyajlanmış Super Duke 1290 Testte Yakalandı!

Yeni Model Yazar: Erçin

Makyajlanmış Super Duke 1290 Testte Yakalandı!

Euro 4 regülasyonlarının başlamasıyla birlikte birçok marka üretilecek motosikletlerde değişikliğe gidecek. KTM’nin gözdesi 1290 Super Duke da hem yeni bu kurallara uymak hem de güncellemek amacıyla test edilirken kameralara yakalandı. Hem de makyajlı yeni haliyle.

Avusturyalı marka KTM’ nin gözbebeği olan 1290 Super Duke, Avrupa’da yürürlüğe giren Euro 4 regülasyonları ile güncellemeye gitti gidecek gözüyle bakılırken, internete düşen casus fotoğraflarla söylentilere istemeyerek de olsa açıklık getirmiş oldu. Fırsattan istifade KTM tasarımcıları ve mühendisleri bari başladık tam yapalım diye düşünmüş olacaklar ki Super Duke’ un kalbini güncellemişken görüntüsünde de ufak çaplı oynamalara gitmişler.Fotoğraflardan anlaşılacağı üzere göze çarpan ilk detay motosikletin ön bölümündeki far kısmı. Bir önceki modele göre gözle görülür farklar olan aydınlatma sisteminde, biraz daha yatay ve keskin hatlara kavuşurken günümüz modernliğine uyularak halojen olan aydınlatma sisteminden full-led ünitesine geçiş yapılmış. Ayrıca radyatör ızgarasının her iki yanında bulunan karenajlar da eski modelle karşılaştırıldığında biraz daha dikey konuma getirilmiş. Tahmin ediyoruz ki radyatörü daha fazla koruyabilmek için aynı açıda olmasına özen gösterilmiş. Şasi de ise radikal bir değişikliğe gidilmediği söylemek yanlış olmaz. Önceki modele benzer şekilde çelik tüp şasi yerini korumakta. Super Duke’ e can veren motoru da dışardan görüldüğü kadarıyla eski modeliyle benzer durmakta.


2015 KTM SuperDuke 1290:

Makyajlanmış Super Duke 1290 Testte Yakalandı! 1. İçerik FotoğrafıAna vatanı olan Avusturya’da üretim tesislerine yakın bir mekânda çekilen bu fotoğraflarda motor aksamının dışında elektroniklerde yeniliklere gidilmiş. Alınan duyumlara göre elektronik aksamda güncellemelere gidilecek. Şöyle ki viraj ABS’si bu güncellemelerin içinde olacak ayrıca yeni sürüş modlarının da ekleneceği söylentiler arasında. Yine Super Duke’ un yüksek torkunu biraz olsun kontrol altında tutmak, kontrolsüz tekere gelmesini önlemek için IMU (Inertial Measurement Unit) sistemi ve aktif süspansiyon sistemi de güncellemeler arasında olacak. Tabi ki TC ve ABS’ nin motosikletin standartları arasında olduğunu söylememize gerek yok. KTM severler bakalım yeni Euro 4’ lü Super Duke’ ü nasıl karşılayacak, bunu 2017 yılına girdiğimizde göreceğiz.

 

2017 KTM SuperDuke 1290:


Makyajlanmış Super Duke 1290 Testte Yakalandı! 2. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR