Mapfre Aspar Takımı 2014’te Kullanılacak Motorlarının Tanıtımını Yaptı

MotoGP Yazar: Moe

Mapfre Aspar Takımı 2014’te Kullanılacak Motorlarının Tanıtımını Yaptı

Mapfre Aspar Takımı, Valencia’nın Beneficencia kültür merkezinde yaptığı özel bir etkinlikle 2014 sezonunda Moto2 ve Moto3 klasmanında kullanacakları motorları ve sürücüleri tanıttı.

Çok sıkı bir test maratonundan geçen sürücüler Nico Terol, Jordi Torres ve Juanfran Guevara ,Mapfre şirketinin Aspar takımıyla süren 8 yıllık sarsılmaz ortaklığı sayesinde, sezona ve pistlere çıkmaya hazır durumdalar.

Takım, Moto2’de geçen seneki sürücüleri ile yola devam ederken(Nico Terrol,Jordi Torres) ; Moto3’de bu defa yeni bir isimle anlaşmışlar:Juanfran Gueavara. 2012’de Avrupa Şampiyonasında yarışan Juanfran bu sene kendini dünya arenasında göstermeye çalışacak .

 

Mapfre Aspar Takımı 2014’te Kullanılacak Motorlarının Tanıtımını Yaptı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Moto2’deki ikinci sezonlarında takım arkadaşları Nico ve Jordi, geçen sene edindikleri değerli tecrübelerle bu sene başarılarını podyumlarla taçlandırmakve bunu düzenli bir hale getirmek konusunda oldukça iddialılar .

 

Nico Terrol :”Tekrar burada etrafımızdaki mükemmel insanlarla beraber olmaktan ve takımın bir parçası olarak bu sunuma katılmaktan gerçekten çok memnunum.Mapfre’ye de sekiz yıllık koşulsuz,şartsız desteğinden ve bağlılığından ötürü  buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bu seneki motosiklet estetik açıdan bakarsak eskisinden daha çekici ve agresif görünüyor, ki Moto2’de bu tarz motorlara ihtiyacınız var! Sezon öncesi testlerde birkaç sıkıntı yaşadık, ama bu sıkıntıları sezonda yaşamaktan elbette iyidir. Şimdiki hedef, her yarışta önde olmak ve geçen seneki büyük eksikliğimiz olan tutarlı sonuçlar elde etmek. Bunu gerçekleştirdiğimizde eminim ki sezon sonunda çok güçlü bir pozisyonda olacağız.”

 

Mapfre Aspar Takımı 2014’te Kullanılacak Motorlarının Tanıtımını Yaptı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Juanfran Guevara:”Mapfre Aspar Takımı ile ilk sezonuma müthiş motive olmuş durumdayım! Bu ünlü takım ile yarışmak büyük bir gurur.Testlerde çok iyi bir iş çıkardık ve beklentilerimiz yüksek.Mapfre Aspar’a geçmek benim için, takım ve motosiklet anlamında çok büyük bir adım oldu.Bu aynı zamanda büyük sorumluluklar da demek.Bu şekilde sıkı çalışmaya devam edersek sonuçları çok hızlı bir şekilde alacağımıza inanıyorum.Şuan için Katar’da tekrar piste çıkmak için sabırsızlanıyorum.”

YORUMLAR