Marc Marquez, 2015 Superprestigio Dirt Track’te!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Marc Marquez, 2015 Superprestigio Dirt Track’te!

Barselona Superprestigio yarışı, istisnasız olmak üzere kış sezonu arasında yine devam ediyor. Yarışın üçüncüsü, Barselona’nın güneybatısında yer alan Montjuic tepesinde, Barselona Olympic Parkı’nın bir parçası olan Palau Sant Jordi’de 12 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecek.

MotoGP yarışçılarının MotoGP sezonu sona erince adrenalin dolu yarış serüvenlerine artık oldukça alıştık. Monza Ralli 2015’i Şampiyonlukla tamamlayan Valentino Rossi’den sonra şimdi de Marc Marquez’in haberi ile karşınızdayız.Superprestigio yarışının 1980’lerde ve 1990’larda koşulan daha önceki versiyonlarını duyduktan sonra, şovu organize etmeye yardımcı olan Marc Marquez bir kez daha bu şovun yıldızı… Marquez, 2013 senesinde yarışın ilkinde Brad Baker’a karşı mücadelesini ne yazık ki kaybetmişti, daha sonrasında geçen sene Aralık ayında yarışın ikincisinde dört kez AMA Flat Track Şampiyonu Jared Mees’i mağlup etmişti. 
Rossi’nin ilgili haberine: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/rossi-monza-rallisi-nde-2015-sampiyonu-2478 linkinden ulaşabilirsiniz.

Marc Marquez, 2015 Superprestigio Dirt Track’te! 1. İçerik Fotoğrafı

Marc Marquez Superprestigio'da, 2014...Ayrıca AMA Flat Track serisini temsil eden hem Mees hem de Baker yarışta tekrar hazır bulunacaklar.


Marc Marquez, 2015 Superprestigio Dirt Track’te! 2. İçerik Fotoğrafı

2014’te MotoGP Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Marc Marquez ve aynı sene Moto3 Dünya Şampiyonu olan kardeşi Alex Marquez, iki kardeş olarak dünya motosiklet tarihine aynı seneki şampiyonlukları ile isimlerini yazdırmış oldular...MotoGP ve World Superbike’ın bazı yıldızlarından ev sahibi olanlar ise Marquez’e eşlik ediyor olacaklar. 2015’te Moto2’de ikinci olan ve “Yılın Çaylağı” (Rookie of the Year) sınıflandırmasına giren Alex Rins ile Marc’ın genç erkek kardeşi ve aynı zamanda Rins’in eski takım arkadaşı Alex Marquez de bu sene yarışıyor olacak.VR46 Rider Academy’nin bir parçası olarak geleceği parlak olan genç İtalyan yıldız Lorenzo Baldassarri’de yer alacak. Baldassarri’nin, Valentino Rossi’nin Tavullia’da bulunan Dirt Track Motosiklet Parkurunda’ da birçok sürüş deneyimi bulunmakta.


Marc Marquez, 2015 Superprestigio Dirt Track’te! 3. İçerik Fotoğrafı

25 Ekim 2015 Pazar günü Malezya/Sepang'ta koşulan yarışta meydana gelen kazayı hepimiz hatırlıyoruz... Valentino Rossi ve Marc Marquez...


Daha önceleri Moto2 sürücüsü olan ve şimdilerde KTM test sürücüsü olan Mika Kallio da Barselona’da yarışıyor olacak ve Moto2 şampiyonu  Xavier Simeon da Belçika’yı temsil ediyor olacak.  Nico Terol ve Toni Elias ile birlikte, Jordi Torres, World Superbike serisini temsil edecek. Bu arada Elias’ın British Superbike’a doğru yöneldiği söylentileri de yayılmaya başlamış durumda.


Speedway yıldızı Fredrik Lindgren İsveç’i temsil ederken, dört kez Longtrack Dünya Şampiyonu yarışçı Joonas Kylmäkorpi, sıralamadaki ikinci Finli yarışçı olarak bulunuyor. Üç kez Supermoto Dünya Şampiyonu Tom Chareyre, geri dönüş sergiliyor ve ayrıca İngiliz Şampiyon Aidan Collins’e, ikinci Oliver Brindley ve üçüncü Alan Birtwistle eşlik ediyor. Franc Serra, Ferran Cardus, and Jaume Gaya gibi isimler ile birlikte İtalyan Dirt Track Şampiyonu Francesco Cecchini de geri dönüyor.


12 Aralık 2015 tarihinde, sabah saat 11.00’de serbest antrenman ile başlayacak olan "Superprestigio Dirt Track Yarışı", 12.45’te sıralama turları ile devam edecek. Yarışlar ise 18.30’da başlayacak. Euro Sport kanalından 19.30’dan itibaren yayınlanacak olan yarışı, 21.15’te 18 MotoGP yarışının özeti ve değerlendirmesi izleyecek.


Genç yaşına rağmen kariyerine sayısız başarı ve podyum sığdıran, 2013, 2014 MotoGP Şampiyonu ve 2015 MotoGP sezonunda üçüncü olan başarılı yarışçı Marc Marquez, bakalım 2016 senesinde hangi başarılara imza atacak, merakla bekliyoruz…

YORUMLAR