Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!

MotoGP Yazar: Burak Korin

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!

Allianz ve Marquez işbirliği ile gerçekleştirilen Junior Motor Kampı’nın amacı; gelecek nesil yarışçıların gelişmesine yardımcı olmak!

Dört MotoGP, bir Moto2 ve bir de 125cc şampiyonluğu ile toplam 6 şampiyonluğa imza atmış olan Repsol Honda’nın başarılı pilotu Marc Marquez ve sponsporu Allianz, evine yakın Rufea Pisti’nde her sene  Allianz Junior Motor Kampı ’nı organize ediyor.

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  1. İçerik Fotoğrafı

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  2. İçerik Fotoğrafı

Bu sene üçüncüsü gerçekleşen kampın amacı, 10-13 yaşında motosikleti seven ve sürmeyi öğrenmeye meraklı çocuklara off-road arazi tecrübesinden keyif almalarına yardımcı olmak ve gelecek nesil yarışçıların gelişmesine yardımcı olmak.

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  3. İçerik Fotoğrafı

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  4. İçerik Fotoğrafı

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  5. İçerik Fotoğrafı

Almanya, İsrail, Çek Cumhuriyeti, Hollanda ve İspanya’dan 17 erkek ve 3 kız, Pazar günü kampa ulaştılar ve iki gündür Marquez tarafından eğitilmeye devam ediyorlar. Marc Marquez, bu off-road eğitim kampı için seçilen 20 genç sürücünün seçiminde kendisi bizzat görev aldı. 

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  6. İçerik Fotoğrafı

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  7. İçerik Fotoğrafı

Yıldız pilot Marquez’in, kamp hakkındaki görüşleri kısaca şöyle; “Bu üçüncü Allianz Junior Kampı oluyor ve hala ilk günkü heves ile geliyorum. Tekrar bir öğretmen olmayı, bilgilerimin üzeriden geçmeyi ve bu geleceği parlak 20 genç sürücüyle tecrübelerimi paylaşmayı dört gözle bekliyorum.” 

Marc Marquez-Allianz İşbirliği Junior Motor Kampı!  8. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR