Marc Marquez, Superprestigio Dirt Track’te İkinci!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Marc Marquez, Superprestigio Dirt Track’te İkinci!

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Superprestigio Dirt Track, 12 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşti. MotoGP kahramanlarından Marc Marquez’in de katıldığı yarışın sonuçlarına bir göz atalım…

Marc Marquez’in de katılacağı Superprestigio Dirt Track ile ilgili haberimizi sizlerle daha önce paylaşmıştık, bu haberimiz için yandaki linki Tıklayınız!


Marc Marquez, Superprestigio Dirt Track’te İkinci! 1. İçerik Fotoğrafı


AMA Pro Flat Track 2013 GNC1 şampiyonu Brad Baker, MotoGP yıldızı Marc Marquez’i de alt ederek kariyerinin ikinci Superprestigio zaferini kazanmış oldu. Baker, ilk zaferini 2014 senesinde almıştı. Ocak 2014 tarihinde düzenlenen birinci Superprestigio’da ve Aralık 2014’teki ikinci Superprestigio’da da zafer kazanmıştı. Aynı zamanda AMA Pro Flat Track Expert Grand Ulusal Şampiyonası’nı kazanan en genç 3. Yarışçı.Dirt track’lerde can alıcı öneme sahip olan start anı, yarışın unutulmaz anlarından birisi. Baker, diğer sürücülere karşı sağlam bir avantaj kazanmıştı, Marquez 16 turda avantajı kaçırarak son etaplara doğru atak yapmaya başlamıştı. Cervera’lı yarışçı, son virajda neredeyse geçiyordu fakat ikinciliğe yerleşmekle kaldı. Mees ise donuk bir start yaparak yarışı üçüncü olarak tamamladı.


Marc Marquez, Superprestigio Dirt Track’te İkinci! 2. İçerik Fotoğrafı


Yarışta ilk üç dereceyi alan yarışçıların açıklamaları ise şu şekilde;Brad Baker: İnanılmazdı! Barselona’da o kadar çok bulundum ki bu şehir benim ikinci evim gibi oldu. Buradaki herkesle oldukça iyi anlaştık, harikaydı. Bir sene önce kırık bir omuzla hastanedeydim, şimdi ise bir zaferle buradayım, benim için çok çılgın bir sene oldu. SuperFınal çok çekişmeli ve sert geçti. Zihnen çok ilgi ve çaba istiyor, sadece bir kez dönüp geriye bakabildim. Kalabalığın sesinin arttığını duyduğum her an, Marc’ın bana yaklaştığını biliyordum. Başından sonuna kadar, RPM takımına bana verdikleri destek ve yardım için teşekkür ediyorum.Marc Marquez: Her sene daha da büyüyen Superprestigio’da beraber çalıştığımız bütün organizatörlere teşekkür ederim. En iyi başlangıcım değildi, başlangıçta biraz süre kazanmıştım aslında fakat Baker’ı geçmek öyle kolay bir iş değildi. Sonuçta, inanılmaz iki yarışçı ile aynı podyumda olmak harika, bir dahaki seneyi dört gözle bekliyorum.Jared Mees: Barselona’da harika vakit geçirdim, belki bu benim en iyi yarışım değildi ama benim gidişatımı etkileyen start’ım çok iyi olmadı. Üçüncü olabilmeyi başardım, fakat bu gün gerçekten çok hızlı olan Marc’ın ve Brad’in hızını yakalayamadım.

YORUMLAR