Marquez'den Rossi Stili Geçiş

MotoGP Yazar: Motoron

Marquez'den Rossi Stili Geçiş

Laguna Seca MotoGP mücadelesinde Marc Marquez, Valentino Rossi'yi tirbuşon virajında geçti.

2013 MotoGP Şampiyonası Laguna Seca mücadelesi Marc Marquez'in zaferi ile sonuçlandı. Fakat yarışın ardından Marquez'in zaferinden çok efsane yarışçı Rossi'yi geçişi akıllarda kaldı. 

 

Valentino Rossi 2008 yılında Casey Stoner ile kıran kırana bir mücadele sırasında Avustralyalı pilotu Laguna Seca Pisti'nin ünlü corkscrew (tirbüşon) virajında pist dışındaki toprak zemine taşarak geçmiş ve tartışmalara neden olmuştu. 

 

Tarih 2013 21 Temmuzu'nu gösterirken Laguna Seca'da ki MotoGP mücadelesinde Rossi, daha önce Casey Stoner'ı geçişine benzer bir şekilde Repsol Honda'nın çaylak pilotu Marc Marquez'e geçildi. Böylece küllenen tartışmalar da yeniden başladı: acaba yarışçıların pist dışına çıkarak rakiplerini geçmesi kural kitabında yazdığı üzere diskalifiye nedeni miydi yoksa bu durum hoş görülebilir miydi? Acaba bu geçiş Rossi'nin geçişiyle aynı mıydı?

Marquez'den Rossi Stili Geçiş 1. İçerik Fotoğrafı

Bu tartışmalar daha uzun zaman sürecektir fakat esas dikkat çekilmesi gereken şey Marquez'in yeteneğinin yanı sıra belkide pistin 5 yıl sonraki çorak durumu ya da Rossi'nin mahsuz genişten açılarak Marquez'i dışa sürükleyerek aldığı virajda "aklından geçenlerdir"... Yarış ile ilgili ayrıntılar Motoron 2013 Ağustos sayısında.

 

 

Geçiş ile ilgili okurlarımızın yorumlarını sayfamızın altındaki "Yorum Yap" bölümüne bekliyoruz!

YORUMLAR