Marquez Jerez'de Yarışacak, Pedrosa ise Le Mans'ta Dönüyor!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Marquez Jerez'de Yarışacak, Pedrosa ise Le Mans'ta Dönüyor!

Marc Marquez, Jerez yarışına katılacağını doğruladı. Pedrosa ise Jerez'e katılmayarak bir süre daha bekleyeceğini ve Le Mans'ta geri döneceğini belirtti.

204 MotoGP Şampiyonu Marc Marquez, 2015 İspanya Grand Prix'inde yarışacağını doğruladı.

 

Marquez, 25 Nisan 2015 Cumartesi günü motokross motosikleti ile yaptığı antrenmanda kaza geçirerek sol el küçük parmağını kırmıştı ve Dr. Xavier Mir tarafından ameliyat edilmişti.

 

Repsol Honda'dan gelen ilk açıklama Marquez'in Jerez yarışına katılmasının reddedilmediği yönündeydi ve Rossi'nin 30 puan gerisinde olduğu da göz önünde bulundurulduğunda Marquez'in piste çıkıp şansını denememesi sürpriz olurdu.

 

Operasyon sonrası Dr. Xavier Mir tarafından yapılan kontrolde Marquez'in yarışma şansı hakkında olumlu bir değerlendirmede bulunuldu ve 28 Nisan 2015 öğleden sonrası yapılan bir kontrol sonrasında da 22 yaşındaki pilot için yeşil ışık yanmış oldu.

 

Dani Pedrosa'ya gelecek olursak İspanyol sürücü, ev sahibi olduğu Jerez GP'sini de es geçmek zorunda kalacak. Repsol Honda yıldızı, ikincilikten 6.sıraya düştüğü Katar GP'sindeki "kol" problemlerini belirlemek için yapılan operasyondan sonra iki hafta boyunca yarış haftalarında bulunamadı.

 

Pedrosa, ameliyat sonrasında 27 Nisan 2015 Pazartesi günü formunu test etmek için bir Supermoto kullandı fakat İspanyol sürücü:"İlk başta zor olmasına rağmen iyi hissettirdi. Yine de sürüşten sonra kolumun alt kısmı %100 iyi değil."

 

"Tam bir yarış haftasına katılırsam daha kötü olacağını biliyorum ve istediğim son şey başka bir büyük problem oluşturmak. Bu yüzden verilecek zor bir karar var fakat bir süre daha beklemenin, ve rehabilitasyona devam ederek Le Mans'ta (Jerez'den sonraki GP) geri dönmenin en iyisi olacağını düşünüyorum."

YORUMLAR