Marquez ve Pedrosa, Misano’daki Üç Günlük Testi Tamamladı!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Marquez ve Pedrosa, Misano’daki Üç Günlük Testi Tamamladı!

Almanya’daki yarışlardan sonra Marquez ve Pedrosa, İtalya Misano Pisti’ne üç günlük çalışma ile geri döndü!

Yamaha ve Aprilla takımı, ihtiyaçları olan tatilleri için şimdiden ayrılsalarda, Honda, Suzuki ve Ducati takımları, 15-16-17 Temmuz günlerinde, Misano’da 3 gün süren bir çalışma gerçekleştirdiler. 7-9 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Indianapolis Grand Prix’i öncesi, sezonun ikinci yarısına hazırlık için her üç takımın da yaz molası öncesinde çalışacakları kendi yerleri mevcut.

Misano’da, Repsol Honda Takımından Marc Marquez ve Dani Pedrosa, 2016 RC213V’yi deneme şansını yakaladılar. İnanılmaz sıcak bir havada gerçekleşen sezon ortası antrenman ve test günlerinde her iki yarışçı da test sonucunun olumlu olduğunu belirtti. Pedrosa için asıl amaç, ameliyat sonrasında yokluğunun kaybettirdiği zamanı geri kazanmak. Takım, sezonun geri kalanında Pedrosa için bir altyapı oluşturma konusunda çalışıyor. Başlıca odak noktası, motosikletin dengesi, virajlardan çıkış ve virajlara girişi geliştirmek. Marquez için ise, Barcelona, Assen ve Sachsenring’te gösterdiği ilerlemeleri devam ettirmek.


Marquez ve Pedrosa, Misano’daki Üç Günlük Testi Tamamladı! 1. İçerik Fotoğrafı


Marquez’in Ve Pedrosa’nın test sonrası açıklamaları ise şu şekilde;


Marc Marquez: “Geçirdiğimiz şu 3 günden oldukça memnunum, ayarlamalarda gerçekten iyi iş çıkardık ve şimdi daha rahat hissediyorum. Bu arada pist oldukça iyi ve ayrıca sürüş pozisyonunda bazı değişiklik şeyleri kontrol ettik. Özellikle sabahları sıcaklığın düşük olduğu sırada, bakış açımı geliştiren birkaç şey bulduk ve bunun ilerleyen yarışlarda çalışıp çalışmayacağını göreceğiz. Hava gerçekten çok sıcaktı, ama bu şartlar altında bile yaptığım hızdan ve sürüşten memnunum. Ayrıca HRC mühendislerine çalışacakları bilgiler vermek üzere 2016 prototip motosikletini denedik. HRC’ye ve takımıma çıkardıkları harika iş için teşekkür ediyorum. Artık biraz izni hak ettik.”


Dani Pedrosa: “Çok zorlu ama bir o kadarda verimli günler geçirdik Misano’da. Asfaltın yüzeyi önceki durumuna kıyasla çok daha iyi, gerçekten iyi iş çıkarmışlar. Halı hazırdaki motosikletimizle, gelecek günlerdeki GP’ler için çok iyi bir temel oluşturacak ayarlamalara odaklandık. Havanın oldukça sıcak olmasından dolayı çok zorlu geçti ama mutluyum. Sezonun bu bölümünde birkaç gün test ve antrenman yapmak gerçekten çok olumlu bir durum. Ayrıca 3 GP boyunca beni durmaya zorlayan sakatlığım yüzünden ‘temel bir kurgu ve ayar’ bulmak için çalıştık ve normal bir sezona kıyasla daha çok yapacak işimiz var. Yarış için burada olduğumuzda, hararet çok yüksek olmayacak ve etap zamanlamaların daha iyi olacağına eminim. 2016 RC213V prototip motosikleti ile birkaç çıkış yaptım. Mühendislere ilerlediğimiz yön hakkında geri bildirim vermemiz oldukça önemliydi.”  

YORUMLAR