Matchless Model X Reloaded Duyuruldu!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Matchless Model X Reloaded Duyuruldu!

Milan'da yapılacak 2014 EICMA motosiklet fuarında görücüye çıkacak olan Model X Reloaded, Matchless tarafından duyuruldu.

Yeniden doğmuş bir İngiliz firma olan Matchless, EICMA motosiklet fuarında gözler önüne sereceği tamamen yeni motosikleti Model X Reloaded'in bir fotoğrafını henüz yayınladı. CAD tarafından yapılan tasarımsal dokunuşlar ve internete sızmış olan taslak fotoğrafları, bu motosikletin son versiyon olacağını açıklar nitelikte.

 

Matchless Model X Reloaded Duyuruldu! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Model X, şu an İtalyan Malenotti ailesinin mülkiyeti altında olan İngiliz marka Matchless'in yeniden doğuşuyla duyurduğu en yeni motosiklet olma özelliği taşıyor. Malenotti ailesinin giyim alanındaki büyük planları işe yaramayınca bir giyim markası olan Belstaff adını da 2012 yılında sattı.

 

1966 yılından beri ilk kez yeniden üretilen bu yeni Matchless, Amerikan yapımı bir V-Twin 1916cc S&S motoru taşıyor. Matchless, bu motosiklet ile markanın mirasını korumanın yanı sıra modern mühendisliğe ve bazı ilgi çekici özelliklere yönelmiş. Buna örnek olarak ikili ayak kontrolünü gösterebiliriz, bu özellik sayesinde sürücü ruh haline göre ayak pozisyonunu değiştirebilme olanağına sahip oluyor.

 

Fotoğraftan Görülenler

 

Göstergeler: Fotoğraftan göründüğü kadarıyla bir yakıt tankına monte edilmiş kadranlar, büyük bir 'Start' butonu, gidon üzerinde büyük ve basit bir takometre ve yakıt tankı üzerindeki büyük hız göstergesi Model X'te bulunuyor.

 

Motor: 1916cc S&S motor rahatça görülebiliyor. Kafa kısımlarında ise gururla duran 'M' logoları mevcut.

 

Gidon: Görüldüğü üzere gidon üzerinde yükseltme ve kıvrım ayarlamaları yapılmış, bu sayede sürücünün gidona erişebilmesi kolay hale gelmiş ayrıca gidon oldukça havalı bir görünüme sahip.

 

Ayaklıklar: İki farklı ayak kontrol seçeneği mevcut yani sürücü hiçbir efor sarfetmeden ileri ve konvansiyonel kontroller arasında ayar da yapmadan geçiş yapabilecek.

 

Dizayn: Bu motosikletin karakteristik özellikleri hakkında hiçbir şüphe yok ki Matchless, yakıt tankı üzerindeki logolara, krank mahfazasına ve fara bakıldığında tasarıma doymuş gibi gözüküyor.

 

Matchless Model X, Milan'da gerçekleşecek olan fuarda görücüye çıktığında tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR