Meccano ve Ducati'den Monster 1200 S Maketi

Çeşitli Yazar: Ahmet TEZCAN

Meccano ve Ducati'den Monster 1200 S Maketi

Meccano ve Ducati, çocukluğuna dönmek isteyen motosiklet kullanıcıları için Ducati Monster 1200 S modelinin maketini yarattı.

Birçoğumuzun çocukken bir yığın oyuncağı vardı; kimimiz yapıştırıcıyla maketler yapar, kimimiz de Lego'larıyla oynardı ama her ikisi için de hayal gücü gerekiyor ve motosikletçiler de görünüşe göre ellerini kullanarak aktif oyunlar oynayan ve hayal gücü olan çocuklardan filizlenmekte.


Meccano ve Ducati'den Monster 1200 S Maketi 1. İçerik Fotoğrafı


Mekanik oyuncaklar üreten Meccano isimli firma uzun yıllardır bu tarz maketler üretmekte ve bu firma, Ducati iş birliğinde bir Monster 1200 S maketi hazırladı. Yalnız maket deyince aklınıza süs eşyası gibi bir şey gelmesin, Meccano oyuncakları birçok parçadan oluşmakta ve bu parçalar vidalar ile birleştirilip maketler tamamlanmakta.


Meccano ve Ducati'den Monster 1200 S Maketi 2. İçerik Fotoğrafı


İngiltere merkezli Meccano'nun Ducati Monster 1200 S'inde motosikletin birebir ismi kullanılmamış. Çatal şeklinde yapılmış çatalın yanı sıra shotgun egzozda, yaylı süspansiyonda ve çalışır haldeki ayaklıkta da güzel detaylar bulmak mümkün.


Meccano ve Ducati'den Monster 1200 S Maketi 3. İçerik Fotoğrafı


Kendini 10 yaşında hisseden yetişkinleri hedef alan bu makette 290 parça bulunmakta ve Meccano bayiilerinde şu an satışa sunulmuş durumda.


Koleksiyoncular için ise iyi haber şu: Ducati'nin makete dönüştürülmüş olan ilk motosikleti Monster 1200 S oldu ve ilerleyen zamanlarda başka modellerin de maketinin oluşturulması muhtemel. Evet, Pokémon kartı biriktirir gibi hepsini toplayabilirsiniz.

YORUMLAR