Michel Fabrizio, Grillini Team’e dahil oluyor.

WSBK Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Michel Fabrizio, Grillini Team’e dahil oluyor.

Team Grillini Michel Fabrizio ile 2014 eni FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nda yeni doğmuş olan Superbike EVO class’ta yarışması amacıyla bir anlaşma imzaladı.

Yarışlarda peş peşe çoklu zaferler elde eden Fabrizio; Yarışlara İtalyan takımı tarafından sağlanan bir ZX-10R EVO-spec sürecek ve ismi yeni açıklanan takım arkadaşı Sheridan Morais ile katılacak.

Takım menajeri Andrea Grillini; ”Gelecek sezon için takım adına bazı değişiklikler yapabilmek amacıyla ciddi yatırımlar planladım ve Michel Fabrizio’nun bu projeyi desteklemeye ve takıma katılmaya karar vermesi beni mutlu etti. Michel gerçek bir yetenek ve bizimle yarışacağı için onur duyuyorum. Ayrıca takımımıza verdiği müthiş destekten ötürü resmi sponsorumuz Iron Brian’a da teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu
 
Roma’lı 29 yaşındaki Michel Fabrizio Dünya Superbike için 2006’dan beri yarışıyor ve halen aktif bir yarışçı; ayrıca en yüksek yarış startında yer alma sayısına (210) sahip. 35 podyum finish’i ve 1,534.5 puanlık skoruyla beraber; Fabrizio, “EVO Class’ın tanıtımı ile beraber WSBK için yeni bir çağ başlıyor; gelen sezonlar 2015 için bir öğrenme eğrisi olacak ve bütün motorların pistte yer almasıyla EVO-spec halini alacak. Grup tarafından ve takımın önümüzdeki yıl ortaya koyacağı efor için atılan bu yeni adımlara güvenim tam. Elbette Beni bu yolda daha ilk anlardan itmeye başlayan Iron Brian’a da teşekkür etmek istiyorum.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR