in

Midland XTC400 Action Cam

Yazar: Ahmet TEZCAN

Uygun fiyatlı ve aynı zamanda işinizi görecek bir HD action cam arıyorsanız, bu ürüne bir göz atın deriz.

Şimdi tanıtacağımız actioncam; off-road yaparken, motosiklet kullanırken, bisiklet kullanırken, dalış yaparken dahi kullanabileceğiniz bir kamera. Midland’in XTC sürümlü kameraları uzun zamandır piyasade ve devamlı olarak geliştiriliyor. Bizim ele alacağımız versiyonu ise XTC 400. Hemen başlayalım.

 

Genel olarak XTC400’ün en önemli özelliklerinden birisi Wi-Fi bağlantısı yapılabiliyor olması. Bu özelliği ile ‘Action App’ uygulamasına bağlanarak akıllı cihazlar ile kamera kontrol edilebiliyor. Kamera, her iki tarafında da standartlaştırılmış bir tutturma sistemine sahip. İlk göze çarpan özelliklerden diğerleri de dönen bir lens ve kullanıcı kontrollü kayıt ayarları. 

 

Midland XTC400 Action Cam 1. İçerik Fotoğrafı

 

Su Geçirmez Hazne

XTC400’ün kutusunu açtığımızda karşımıza su geçirmez bir hazne çıkıyor. Haznenin biraz ağır olması nedeniyle kaska ya da motosiklete monte ettiğinizde hafif bir titremeyle karşılaşabilirsiniz ama suya girmeyecekseniz hazneyi kullanmanıza gerek yok. Bu sayede 140 gr olan kamera hiçbir şekilde titremeyecektir. Hazne ile birlikte ağırlık 242 gr oluyor.

 

Midland XTC400 Action Cam 2. İçerik Fotoğrafı

 

Tek Tuşla Videoya Geçiş

XTC400’ün kullanımı kolaylaştıran bir özelliği de tek tuş aracılığıyla fotoğraf çekiminden video çekimine geçebiliyor olması. Ayrıca bu tuş eldivenle de kullanılabilmek için yeterince büyük.

 

Midland XTC400 Action Cam 3. İçerik Fotoğrafı

 

Video Formatları

Dönen bir lense sahip olan XTC400’ün video çekim kalitesi, diğer birçok action cam’e göre daha iyi. XTC400, 1080p@30fps (saniyede 30 kare) Full HD ve 720p@60fps (saniyede 60 kare) çekim yapabiliyor. Kameranın alabileceği görüntü açısı ise 170 derece. H.264 kompresyonlu MP4 formatında çekilen videoları USB 2.0 aracılığıyla diğer cihazlara aktarmak mümkün. Ayrıca HDMI çıkışı ile kamerayı televizyonunuza ya da yüksek çözünürlüklü bir ekrana bağlayak görüntüleri izleyebilirsiniz.

 

Fotoğraflar

XTC400, 12MP kalitesinde fotoğraf çekebiliyor. Bunun çok yüksek olmasa da yeterli bir kalite olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca kamera 2,5 ve 10 saniye aralıklarla da fotoğraf çekebilme özelliğine sahip.

 

Batarya

XTC400’ün 1700mAh batarya kapasitesi olması motosiklet kullanıcıları için iyi bir haber. Şaşırtıcı bir şekilde uzun ömürlü olan bataryası sayesinde, diğer kameralar ile arasındaki en büyük farklardan birisi.

 

Midland XTC400 Action Cam 4. İçerik Fotoğrafı

 

Hafıza

Şaşırtıcı olan bir diğer özellik ise XTC400’ün en az Class 6 bir SD karta ihtiyaç duyması. Yani daha düşük hızlarda veri aktarabiliyor ve üst seviye pahalı SD kartlara ihtiyaç duymuyor. Günümüz kameralarının birçoğu en az Class 10 SD kartlar ile birlikte kullanabiliyor. XTC400 bu özelliğiyle bir adım önde olan bir kamera.

 

Ek Mikrofon

XTC400’ün alt kısmında ekstra mikrofon takılabilmesi için bir giriş mevcut. Bu iyi bir özellik fakat su geçirmez hazne takıldığında bu giriş maalesef kullanılamıyor.

 

Güncel fiyatlar için tıklayınız.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

GoPro® HERO3+

Qstarz LT-Q6000 GPS Tur Zamanlayıcısı

REKLAM