in ,

Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller!

Yazar: İlker Genç

Motosiklet sektörünün nabzını tutan 9-12 Kasım’da gerçekleşecek EICMA Milano Fuar’ına günler kala heyecanla çıkması beklenen bazı modellere gelin bir göz atalım…

Motosiklet ve Milano deyince akla gelen EICMA Fuarı kapıda… Fuarda çıkması planlanan bazı modellere şöyle göz ucuyla bir bakış atalım…
Yamaha MT-09 SP
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 1. İçerik Fotoğrafı
Pek çok üretici gibi Yamaha da birkaç yeni ya da konsept model ile EICMA Fuarı’nı karşılayacak markalardan olacak. Bizi heyecanlandıran özel modellerden birisi de MT-09 Roadster modelin daha yüksek teknolojik özellikli varyantı olarak çıkması beklenen Yamaha MT-09 SP modeli. Yamaha’nın, bu model için geleneksel gümüş ve karbon mavi renkleri sunması bekleniyor. 
Yamaha Niken
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 2. İçerik Fotoğrafı
Japon marka, geçtiğimiz hafta 2017 Tokyo Motor Show’da MT-09 baz alınarak tasarlanmış Yamaha Niken isimli üç tekerlekli bir konsept ortaya çıkardı. MT-09 ile aynı üç silindir motoru paylaşan Yamaha Niken, kendi türünde ilk üç tekerlekli motosiklet olma özelliğinde. Sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, 4 zamanlı, DOHC motora sahip olması, Tokyo’da açıklanan tek detay idi. Yamaha MT-09’dan 847 cc üç silindir motoru kullanacak olması ise tartışmasız tek kesin olan kısım. 
Honda Africa Twin 
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 3. İçerik Fotoğrafı
Honda, ADV modeline daha fazla off-road odaklı bir model ekleme peşinde. Online olarak yeni modelin ince ince tanıtımını yapmaya başlayan firmadan “Big Tank” (Büyük Depo) nick name ile Milano’daki EICMA’da daha büyük bir abi çıkması muhtemel. Africa Twin için daha fazla off-road ruhu ve daha tazelenmiş bir tarz söz konusu olabilir. 18 litre yakıt deposundan daha geniş bir depo ile bazı gövde yapısı değişiklikleri ve yeniden tasarlanmış selesi buna dahil olabilir.
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 4. İçerik Fotoğrafı
Trıtıklı lastikler ve şasinin etrafında görebildiğimiz koruma demiri, standart olarak gelebilir. Honda Africa Twin meraklıları, EICMA’da nasıl bir modelle karşılacak bakalım?
Honda GoldwingMilano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 5. İçerik Fotoğrafı

2018 Honda Gold Wing2018 Honda Gold Wing, artık kedisine ve sürücülerine yepyeni bir yön belirliyor! Devasa 6 silindir motoru ile çığ gibi bir tork ve güç sunan Honda’nın amiral gemisi yani premiyum Gold Wing modeli’nin kendisini EICMA Fuarı’nda göstermesi an meselesi. 

Triumph Tiger 
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 6. İçerik Fotoğrafı
İngiliz Triumph firması, “Tiger üç silindir motor ve Tiger teknolojisi, yeni Tiger’a transfer edilmiş.” ifadesine yer vererek Triumph youtube kanalında crossover serisine el attığını gösteren kısacık bir video paylaştı. Görünen o ki Tiger 800 ve 1200 modeller değişim geçirecek ve biz onları EICMA’da spotların altında görebileceğiz. LED farlar, TFT renkli gösterge, ciddi anlamda elektronikler, her iki modelde görmeyi beklediğimiz özellikler arasında. Şasi de bazı değişiklikler olacağı düşünülse de 95 beygir gücü ile Tiger 800 ve 139 beygir gücü ile Tiger 1200’ün motoru genelde aynı kalacaktır. EICMA’da Triumph Tiger’da ışıkların altında… Video, 7 Kasım 2017 tarihinde kendini göstereceğini belirten ifade ile sonlanıyor. 
Triumph Bonneville Speedmaster
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 7. İçerik Fotoğrafı
“Yeni İngiliz Custom İkonu” tanımıyla ortaya çıkan Triumph Bonneville Speedmaster Triumph Bonneville Speedmaster, adeta Bonneville DNA’sını konuşturmuş. Şık ön far detayları, yüksek tork ayarlı motoru ve cezbedici egzoz tasarımı ile Triumph Bonneville Speedmaster, EICMA Fuarı’nda ziyaretçilere göz kırpacaktır.  
Kymco (2 Yeni Scooter)
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 8. İçerik Fotoğrafı
Tayvanlı firmanın C Series Concept ve AK 550 üzerinden tasarlanan iki yeni scooter ortaya çıkaracağı geçen haftalarda yayınlanan kısa bir tanıtım videosu ile ortaya çıkmıştı. Kategorisinde bir ilk olacağını belirten firmanın, bu iki yeni scooter modeli gözler önüne sermesi ise 7 Kasım’da EICMA Fuarı’nda basın tanıtımlarında gerçekleşecek. 
Kawasaki Ninja 400
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 9. İçerik Fotoğrafı
Dev Japon’dan Ninja 300 modelden bir tık daha güçlü olması beklenen Kawasaki Ninja 400 geliyor. Yeni modelin, ilk olarak Amerika sokaklarında reklam filmi çekilirken görüntüleri ortaya çıkmıştı. Daha sonra Ninja 400 , CARB evraklarında kendini resmen ilan etmişti. WSBK’de Kawasaki Racing Team pilotları Jonathan Rea ve Tom Skyes’ın rol aldığı Kawasaki Ninja 400 tanıtım videosu ise oldukça ilgi çekmeyi başardı. 
Supercharged Kawasaki
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 10. İçerik Fotoğrafı
Kawaski’den kendine özgü supercharged ailesinin üçüncü jenerasyonu, gizlendiği yerden çıkıyor. Markanın şimdiye kadar çıkardığı supercharged tarihi, H2 ile 2014 senesinden itibaren neredeyse tamamıyla performans odaklı olmuştu. Kawasaki, 2018 için 7 Kasım tarihinde EICMA’da güç sağlamak için dengeli supercharger tekonolojisi kullanan yepyeni bir model ortaya çıkaracak. Videodaki virajlardan hissedildiği gibi ve firmanın belirttiği üzere seyahatinize Sport Touring ile etkileyici bir şekilde ivme kazandırmak için gelen Supercharged modeli bekleyip görelim. Kawasaki Z900RS
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 11. İçerik Fotoğrafı
Çokça beklenen ve her seferinde söylentileri çıkan kutsanmış Kawasaki Z900RS , 1970’lerin efsane Z1 modeline atıfta bulunarak güncellenmiş modern bir klasik. Performansın yüzü “Retro Spor” lakaplı Z900RS ile değişecek gibi duruyor. Dünün değerlerini bugünün sürücülerine gerçek ve otantik Modern Klasik bir ruhla sunmaya hazır 2018 Kawasaki Z900RS , EICMA Fuarı’nda gözlere bayram ettirecek. Kawasaki Z900RS tanıtım videosu ise oldukça nostaljik ve renkli.  
BMW Motorrad
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 12. İçerik Fotoğrafı
BMW Motorrad, 2018 sezonuna bir ilk bakış atarak Milan Motosiklet Fuarı EICMA’da yenilenen tüm aile fertlerinin yanında dört modelin dünya tanıtımını gerçekleştirecek. Yeni modeller, BMW Motorrad standında gerçekleştirilecek basın toplantısında 7 Kasım’da açıklanacak. Bu modellerden birisinin Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nin web sitesinde patent fotoğrafları yayınlanan BMW K1600 touring-cruiser modelin varyantı olması bekleniyor.
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 13. İçerik Fotoğrafı
BMW Motorrad tarafından yayınlanan videoda arazide ve virajlarda giden modeller ile göstergede bir GS ifadesi görüyoruz. Bu modellerden birisinin de daha önce görüntülenen F700GS, F800GS ya da yepyeni bir F900GS olarak çıkması da muhtemel. BMW Motorrad’ın  “EICMA 2017: Stay hungry for more” (Daha fazlasını isteyin) başlığı ile yayınladığı video ise tam bilmece.
Ducati 
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 14. İçerik Fotoğrafı
7 Kasım’da web sitesinden canlı olarak modellerini yayınlayacak olan Ducati’den yeni Supersport modeli ile yeni Monster 821modeli, yeni Enduro canavarı Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro  modelini ve Multistrada 1200 S renklerini ortaya çıkarması bekleniyor. Fuarda, Ducati aksesuarları ve ailesi de fuar alanında 9-12 Kasım tarihleri arasında gözlere ziyafet çektirecek.  
Suzuki V-Strom 650 ve V-Strom 1000
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 15. İçerik Fotoğrafı
V-Strom ailesinin macera düşkünü 650 ve 1000 üyeleri ister XT olsun ister standart model olsun GT versiyonlarına kavuşuyor. GT varyantları ve standart modelleri arasındaki en büyük fark ise yan çantaların ve arka çantaların eklenmesi ile GT modellerinin 64 litrelik ferah bagaj kapasitesine kavuşuyor olması.
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 16. İçerik Fotoğrafı
EICMA’da , içerisinde yenice Suzuki Amerika tarafından açıklanan 2018 Hayabusa’nın da bulunduğu 2018 için güncellenmiş diğer modeller de gözler önüne serilecektir.
ARCH Motorcycles 
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 17. İçerik Fotoğrafı
Keanu Reeves ile Gard Hollinger’ın kurucu olduğu ARCH KRGT-1 modeli piyasaya çıkaran ARCH Motorcycles, daha önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi Suter ile işbirliğine girmişti. Bu işbirlik iyi çalışmış olmalı çünkü firmanın EICMA Fuarı’nda yeni üç model ortaya çıkaracağı haberleri ortaya çıktı. İkilinin işbirliğinden doğan modelleri görmek ilginç olacak.
Milano EICMA Fuarı’nda Çıkması Beklenen Modeller! 18. İçerik Fotoğrafı
Motosiklet sektörü için son derece önem taşıyan ve dünyanın en büyük motosiklet fuarı olarak bilinen EICMA 2017 Motosiklet Fuarı’nda birbirinden önemli markalar, beklenen ya da beklenmeyen pek çok modelini ortaya çıkaracak. Gelişmelerden ve yeni çıkan modellerden haberdar olmak için web sitemizi ve Sosyal Medya hesaplarımızdan “Motoron Dergisi” ni takip etmeyi ihmal etmeyin…  

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Salda Gölü’nde Nefes Kesen Yamaha Tenere Kampı!

Ralli İşi Zevkli İş

REKLAM