in

Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ Festivali

 

Uğur Motorlu Araçlar (UMA) sponsorluğunda gerçekleştirilen ve RX3i Evo kullanıcıları Facebook sayfası yöneticisi Mehmet Aydınkal tarafından düzenlenen Bozdağ Festivali’nde hem festivale eşlik etme hem de kullanıcılarla birebir sohbet etme imkanımız oldu.

2 3-24 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşen organizasyonun en önemli özelliklerinden biri de festivalin Mondial markası üzerinden değil de Mondial’in oldukça çok ses getiren Enduro RX3i Evo modeli üzerinden gerçekleşiyor olması. Şimdi gelin birbirinden renkli görüntülere sahne olan Mondial RX3i Evo Türkiye ekibi ile Bozdağ Festivali’ne bir göz atalım.
Program ilk olarak motosikleti Mondial RX3i Evo olsun olmasın, festivale katılmak isteyen bütün motorcuların Ödemiş Salı Pazarı meydanında toplanması ile start aldı. Grup, öğle saatlerinde oldukça sıcak bir havada, dağıtılan Türk bayraklarını motosikletlerine bağladıktan sonra 23 Nisan Cumhuriyet Korteji’ne başladı. Bu arada Mondial ekibi, havadan drone ve yer kameraları ile video çekimleri yapmaktaydı. Korteje katılan grup, şehir içinde tur attıktan sonra belirlenmiş güzergahları olan, tarih kokan Birgi Köyü’ne doğru devam etti. Bizzat korteje katılamasam da Gölcük Kamp Alanı’na vardıktan sonra 23 Nisan Cumhuriyet Korteji’nin anlamlı ve güzel geçtiği katılımcıların yüzlerinden okunuyordu. Bu esnada Cuma gününden gelmiş olan katılımcılar ile kampa henüz varan katılımcılar koyu bir sohbete dalmışlardı. Biz de Motoron Dergisi olarak festivalde hem Mondial çalışanları ile hem de festivale katılan motorcu dostlarımızla sohbet etmeye başladık.

Öncelikle festivalde de bizzat bulunan ve katılımcılara her konuda destek sağlayan Mondial firması çalışanları ile söyleşimize bir göz atalım.
Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ Festivali 1. İçerik Fotoğrafı

Motoron: Bu güzel festivalin ortaya çıkması nasıl oldu? Kullanıcı görüşleri mi yoksa RX3i’nin bu kadar popüler olması mı?

Ürünün piyasaya çıkmadan önce uyandırdığı merak, çıktıktan sonra da devam etti. RX3i Evo’nun sektörde oldukça beğenilmesi ve bu arada kullanıcıların kullanmak için sebep arıyor olması bizi de bu festivalde sponsor-destekçi olarak yer almaya itti. Biz de kullanıcıları, bir şekilde kullanmaya teşvik etmek istedik kaldı ki kendileri de festival konusunda Mondial’den talepte bulunmuşlardı. Böylece festivali düzenlemek amacıyla yola çıkan arkadaşlarımıza sponsor/destekçi olmaya çalıştık.

M.: Festival katılımcı profilini öğrenebilir miyiz?

Daha çok yakın bölgelerden gelenler oldu ama Sivas, Antalya, İstanbul, Tekirdağ’dan da gelen dostlarımız var. Katılan gruplar içerisinde, Mondial RX3i Evo Türkiye, Marsiyass Vip World, Gördes Motosiklet Grubu, SETMOG Salihli Enduro ve Touring Grubu, Salihli Motosiklet Grubu, Türk Chopper Salihli, Ödemiş Motosiklet Grubu, Efe Enduro, Aydın Efe Sürücüler, Manisa Route 45, Bergama Motosiklet Kulübü, Bergama Enduro Garaj, Turgutlu Cross Enduro, Ekomoto, TR Riders yer alıyor. Katılımcılar için festivalin bir ilk olması kalıcı bir hatıra olacak, “Bu macerada ben de bulundum.” diyebilecekler.
Tüketici ile aramızda ticari ilişkinin ötesinde duygusal bağa önem verdiğimiz için, bu festival de buna fırsat olacak.

Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ Festivali 2. İçerik Fotoğrafı

M.: Fabrikanızda test etme şansı bulduğum bu modelin çıkış noktası nasıl oldu? Bu kadar çok tutulan ve kendi festivalini yaratmış olan RX3i’nin tarihçesinden bahseder misiniz?

Doğru ürünü doğru zamanda piyasaya sunduk, yani bir anlamda RX3i Evo’nun arzı, piyasada ihtiyaç duyulan enduro ürün talebinin tarafımızca cevaplanmasıydı. Son birkaç senedir modelin, Türkiye şartlarına uygunluğu konusunda analizler ve çalışmalar yapılarak uygun zamanlama takip ediliyordu. Sonuç olarak 2015 senesinde bu modelin Türkiye piyasasına çıkması uygun görüldü. Sonrasında da 2016 yılı için de kullanıcıların istekleri ve önerileri doğrultusunda gelen geri bildirimlerle hem teknik geliştirme hem de fiyat analizi açısından çeşitli çalışmaları yaptık. Bu anlamda modelin hem fiyat açısından ulaşılabilir hem de kullanım açısından pratik ve performanslı olması gerekiyordu ve öyle de oldu. Yapılan bu geliştirmelerle ulaşılabilir fiyat politikası izlendi ve 2016 model RX3i Evo fiyatı 11.990 TL olarak belirlendi.

Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ Festivali 3. İçerik Fotoğrafı

M.: 2016 güncellemelerinden bahsedelim biraz da…

2016 modeli için yapılan güncellemelerle ilgili yayınladığımız video hakkında gayet olumlu bildirimler aldık. Turuncu renkli modellerimizin tamamı 2016 model, beyaz- kırmızıların ise model yılını ilk bakışta anlayamıyoruz. Ama dışarıdan baktığımızda en belirgin özelliği ön çamurluğunun uzatılmış olması ve arka ilave çamurluk. Diğer yenilikler, rüzgardan daha iyi koruma sağlayan yüksek ön siperlik camı, önde 19’ jant ve arkada 17’ jant kullanılması, egzozdan gelen sıcaklığı en asgari düzeye indiren yeni egzoz koruma kapağı tasarımı,yolculuk anında cep telefonunu şarj edebilme imkanı sağlayan, gösterge panelinin sağ tarafına konumlandırılan USB girişi ve sol tarafına konumlandırılan 12 V güçte çakmaklık şarj çıkışı olarak belirtebiliriz.

M.: Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Mondial web siteniz finale kaldı. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Hem sosyal medyanın hem de digital medyanın gücünü kullanarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. 24 Nisan 2016 oylar için son gündü. Fabrikamızda son iki senedir profesyonel anlamda ciddi yatırım yaptığımız bir stüdyomuz var. Yeni bir ürün çıktığında burada istediğimiz açılardan ve 360 derece kaliteli fotoğraflama imkanımız oluyor. Son bir buçuk senedir de internet sitemizi hem içerik hem de görsel olarak beslemeye çalışıyoruz. Bu sene de hazır olduğumuzu hissedip Altın Örümcek Web Ödülleri için başvurumuzu gerçekleştirdik ve finale kaldık. Burada bizim taşıdığımız gurur otomotiv kategorisinde finale kalan tek motosiklet markası olmamızdır.

M.: Mondial tutkunu kullanıcılara ve RX3i kullanıcılarına bir mesajınız var mı?

Halkla iç içe olan marka kimliğimiz sayesinde kullanıcıların markamızı ve RX3i Evo’yu bu denli benimseyerek memnun olması ve böyle bir organizasyon için talepte bulunması bizler için ayrı bir mutluluk. Kendilerine marka ve ürün tercihleri için teşekkür ediyoruz. Şimdi de gelin RX3i Evo kullanıcılarına kulak verelim. Festivalin düzenlenmesine ön ayak olan Mehmet Aydınkal, RX3i Evo kullanıcılarından Ercüment Eriş, Murat Arıcan ve Emre Tokay’ın da yorumlarını dinleyelim.

Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ Festivali 4. İçerik Fotoğrafı

Motoron: Bu sene ilk defa ön ayak olarak başlattığınız RX3i Evo Türkiye ekibi festival çalışmaları nasıl başladı?

Mehmet Aydınkal: İlk defa RX3i kullanıcıları olarak İzmir İnciraltı’nda buluşmuştuk ve diğer arkadaşlarımızla da orada tanıştık. Normalde dört ya da beş sürücü arkadaşımız ile Bozdağ’a çıkalım ve kamp yapalım diye konuşmuştuk. Sonrasında Facebook üzerinden bir etkinlik açtık. Sonrasında katılmak isteyen pekçok arkadaşımız oldu. Festivalimizin kapıları, sadece RX3i kullanıcılarına değil, motoru merak eden arkadaşlara ya da markasına bakmadan motosiklet kullanan, katılmak isteyen herkese sonuna kadar açıktı. Festival için özellikle Ödemiş’in Bozdağ, Gölcük ilçesini seçtik. Çünkü bu civarda bu güzelliği bilmeyen çok insan var.

Trabzon Uzungöl Yaylası’ndan sonra aynı rakımlarda Gölcük Gölü’müz varken burayı da şehir dışından gelecek arkadaşlarımıza tanıtmak istedik. Bütün bu amaçlar doğrultusunda, festivalimiz ortaya çıkmış oldu. Festival kapsamında Ödemiş’in tarihi Birgi Köyü’nü de ziyaret ettik. Birgi Köyü içerisinde tarihi eserleri de gezme şansımız oldu. Bu ziyaret esnasında da bizlere destek veren Ödemiş Belediye Başkanı ve çalışanlarına da çok teşekkür ederiz. Biz RX3i Evo kullanıcıları olarak bu yıl ilkini düzenlediğimiz bu festivali geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz.

RX3i Evo kullanıcılarından Emre Tokay ise yeni bir model olmasından dolayı insanların çekingen kaldığını ama yayınlanan açıklayıcı videolar sayesinde modelin daha net tanıtıldığını belirtti. Satış sonrası destek anlamında UMA’nın son derece hızlı davrandığını ve farklı marka kullanan arkadaşlarının bu durumu şaşkınlıkla karşılayarak inanmadıklarını dile getirerek, markaya olan inancından bahsetti. Tokay, ayrıca RX3i Evo’dan son derece memnun olduğunu da sözlerine eklemeyi ihmal etmiyor ve Mondial tarafından bu modelin sonuna kadar arkasında durulduğunu da ekliyor.

RX3i Evo’nun özellikle sürüş rahatlığı ve satış sonrası desteklerinden oldukça memnun olduğunu belirten Murat Arıcan, arkadaşlık bağlarının da sosyal medya aracılığı ile kuvvetlendiğini vurguluyor. Daha önce farklı bir marka 125 cc bir motosiklet kullanmış olan Murat Arıcan, biraz cc yükseltmek isteyince yeni motosiklet arayışına girmiş. Sosyal medyada, Mehmet Aydınkal’ın tanıtım videolarına denk gelerek özellikle yerli ve Mondial olması sebebiyle RX3i Evo’da karar kılmış. Motosikleti almadan önce parça sıkıntısı ya da satış sonrası destekte hiçbir sıkıntı yaşamayacağını düşünen Murat Arıcan, RX3i Evo’yu aldıktan sonra bu düşüncesinde haklı çıktığını, fiyatıyla ve performansıyla alınabilecek en iyi motor olduğunu da sözlerine ekliyor.

Daha önce hiç motor kullanmamış olan Ercüment Eriş ise RX3i Evo’yu kullandıktan sonra “Neden daha önce motosiklet kullanmadım?” diyerek kendisine kızmış. Verdiği Enduro hissi ile dağ, bayır demeden rahatça sürüş yapabildiğinden bahsediyor. Aynı zamanda paraşütçü olan Ercüment Eriş, RX3i Evo ile aldığı keyfi “En güzel tarafının da rüzgarı ve özgürlüğü hissetmek” olduğunu belirtiyor.

Böylece ortak duyguları olan motosiklet tutkusu için, marka ve model ayırmaksızın tüm misafirleri festivallerine davet eden RX3i Evo Türkiye ekibi, Bozdağ Festivali’ni Mondial sponsorluğunda yapılan yarışmalar ve sponsor hediye dağıtımları eşliğinde renkli görüntülerle ve dostluk atmosferinde tamamladı. ?
Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ Festivali 5. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Servis Seçimi

5 Gezginin Anadolu Turu

REKLAM