in

Morbidelli Geri Mi Dönüyor?

Yazar: Batuhan Emrem

Heyecanlanmak normal, ancak ne yazık ki elimizde bu konsept çizimler dışında resmi bir açıklama bulunmuyor.

70’li yılların sonlarında İtalya’da doğan ve 125-250 cc segmentindeki küçük motorlarıyla yarışlarda başarıdan başarıya koşarak adının önemini motosiklet dünyasında arttıran Morbidelli’leri artık ne yazık ki göremiyoruz. Aramızdan ayrılarak motosiklet tarihi kitaplarında yer almayı hak eden bu motosiklet 2014 yılında Torino’da tasarım eğitimi gören Davide Godino’nun kaleminden kağıda dökülen çizgilerle yeniden hayat buldu.

 

Morbidelli Geri Mi Dönüyor? 1. İçerik Fotoğrafı

 

Yetenekli genç tasarımcının çağdaş Morbidelli konseptini yaratırkenki amacı Pesaro’lu firmanın yarışçı genlerini koruyarak 125 veya 250 cc’lik bir spor motosiklet yaratmak olmuş. Yalnızca tasarıma bakılarak -ki elimizde tasarımdan başka değerlendirebileceğimiz bir öğe yok- Godino’nun YZF-R125 veya CBR 125R gibi muhtemel rakiplerine soğuk terler döktürebileceği söylenebilir. Özellikle kafa tasarımına bakıldığında açıkça Ducati’nin meşhur Desmosedici RR’sinden ilham alındığı belli oluyor. Yine de dikkatli incelenirse, hele ki arkadan görüntüsü karşımıza çıktığında Morbidelli Concept’in en çok Yamaha YZF-R125 ile benzerlik gösterdiği anlaşılabilir ki gerçekten de öyle. YZF-R125 şasi üzerine oturtulan motosiklet, motor, jantlar hatta egzoz gibi birçok parçayı da japon kardeşiyle ortaklaşa kullanması planlanmış.

 

Ne yazık ki elimizde bu hoş ve merak uyandıran projeden başka, şu an için motosikletin üretim bandına koyulacağı ve Morbidelli’nin tekrar katılması ile ilgili bir haber bulunmamakta.

 

 

Morbidelli Geri Mi Dönüyor? 2. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 Kawasaki Ninja 250 RR Mono

BMW S1000 Sport-Tourer Sesleri Yankılanıyor.

REKLAM