in

MOTED için Karar Anı.

Sonbaharı, Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilen Festival of Motoring ile karşıladık. Hava kapalı olmasına rağmen, çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek, binlerce motosiklet ve otomobil meraklısı Festival of Motoring’te bir araya geldi.
Yıllardır gerçekleşmesini düşlediğimiz ve ısrarla önerdiğimiz bu etkinlik, yanılmadığımızı bir kez daha gösterdi.

Araçların kapısında uzun kuyruklar oluşturduğu etkinlik alanına girdiğinizde lunaparka gelmiş gibi hissediyorsunuz. Avrupa’daki motosiklet etkinliklerini andıran coşkulu bir kalabalık içine karışıp kendinizi akışa bırakıyorsunuz. Bir yanda off road etkinlikleri, diğer yanda motosiklet gösterileri, ötede piste çıkmayı bekleyen otomobil ve motosiklet sürücüleri. Araç ve karavanlardan dönüştürülmüş cafeler ise sokak lezzetlerini sevenleri çevresinde toplamayı başarmış.
Kara kışın çok yakında kapımıza geleceğini fısıldayan bir sonbahar günü, ekonomik krizin yarattığı depresif havayı tamamen dağıtan, umut veren bir etkinlikle karşılaştık. Festival of Motoring’in sloganını hatırladık ve hep birlikte gördük, dokunduk, duyduk, hissettik ve tattık. Bir dönüm noktasındayız. Neden? Çünkü bu tip bir şenlikli fuarı bir şekilde deneyimlemiş ve test etmiş olduk. Malum bu topraklarda yeniliğe hemen “hoş geldin” denmez. Ama bir kez geldikten sonra ise hemen benimsenir. Zor olan ilki gerçekleştirmekti. Bu da gayet güzel gerçekleşti. Keyifsiz, heyecansız, ruhsuz ve sıradan bir motosiklet fuarı yerine,  havadaki kara bulutları dağıtan bir motosiklet festivaline neden yol almayalım. Kabul etmek gerekir ki, dövize endeksli ürünlere göbekten bağlı motosiklet sektörü, fırtınaya yakalandı ve bunu atlatmaya çalışıyor.  Kış ortasında değil, ama bahar ayında Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek bir motosiklet fuarı, sektör için bir hayat öpücüğü olabilir. Güneşi özlediğimiz bir anda karşımıza çıkan, tam da ihtiyacımız olan umut ve heyecan verici bir festival, herkese iyi gelir. Bundan önceki tüm motosiklet fuarlarının  arkasındaki güç MOTED için şimdi karar anı. Sallantıda bir fuarın peşine mi takılmalı, yoksa tüm motosikletseverlere yepyeni bir heyecan getirecek bir festivale mi dahil olmalı? Kararınızı merakla bekliyoruz. Motorunuzun ve yaşam sevincinizin hep “on” olması dileğiyle…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Milenyum Kuşağı Sürücüleri

Motor Sürmek Bir Çeşit Meditasyon Olabilir Mi?

REKLAM