Moto Guzzi'den Bir Bagger Geliyor!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Moto Guzzi'den Bir Bagger Geliyor!

2014 EICMA'da görücüye çıkan MGX21 baz alınarak geliştirilen yeni bagger kameralara yakalandı.

Kaliforniya'lı Miguel Galluzzi'nin Moto Guzzi için tasarladığı ve 2014 EICMA fuarında görücüye çıkan, 21 inçlik ön jantı ile birlikte radikal bir ön kısma ve Vespa tarzı arka kısma sahip olan MGX21 kameralara yakalandı. MGX21, tasarım açısından custom-touring'e benzemese de Amerikan halkından gelen tepkiler, bu motosikletin çok başarılı olacağını gösteriyor.


2014 EICMA'da Görücüye Çıkan MGX21

Moto Guzzi'den Bir Bagger Geliyor! 1. İçerik Fotoğrafı


Gizlice çekilen bu fotoğraflar, İtalya'da dolanan ve geleneksel gelişim işlemini tamamlamakta olan bir prototipe ait. MGX21'nin Batman tarzı karenajına bakıldığında, Guzzi'nin halen radikal çözümlere gittiği görülüyor. Arkada bulunan California Touring'e ait heybeler, daha pratik olan çıkarılabilir heybelerden değil; bunun yerine karenaja monte edilmiş. Üretime hazır modelde, bu motosiklet için özel tasarlanmış heybeler görmek pek şaşırtıcı olmaz ki bu model halen devam etmekte olan bir proje.


Kameralara Yakalanan Bagger

Moto Guzzi'den Bir Bagger Geliyor! 2. İçerik Fotoğrafı


Öndeki 21 inçlik jant, Guzzi'yi, geri kalan Kaliforniya ailesinden ayıran bir nitelik. MGX21'in tanıdık, 1380cc'lik boyuna kranklı V-İkiz motoru ise 96 beygirlik güç üretiyor. Şasiye gelecek olursak, 32 derecelik idare kastor açısı, 33 derecelik çatal kastor açısı ve oldukça uzun dingil açıklığı ile Audace'tan türetilmiş gibi gözüküyor.


Moto Guzzi'den Bir Bagger Geliyor! 3. İçerik Fotoğrafı


MGX21'den baz alınmış ve 2016 yılı başlarında üretimine başlanacak olan bagger'ın 2016 Haziran ayında ABD'de satışa çıkması bekleniyor.

YORUMLAR