in

Moto3 Steiermark GP: Deniz Öncü Kaza Yaptı

Deniz Öncü Sedye ile dışarı alındı

 Moto3 Steiermark GP bugün yapıldı. Temsilcimiz Deniz Öncü dün yapılan sıralama turlarını 11. bitirmişti. Çok iyi bir yarış çıkaran Deniz frenajda yaşadığı problemle yarış dışı kaldı. Milli sürücümüzün bilinci açık.

Temposu Lider Grupla Aynı

Deniz öncü yarışa iyi başladı, ilk turda yaptığı ataklarla kendine lider grubun içinde yer bulduktan sonra yarış dışı kalana kadar bu gruptan ayrılmadı. Yarışta güzel ataklar yapan Deniz 6.lığa kadar yükselse de yarışın orta noktalarında kazandığı sıraları kaybetti. 8 tur kala çok iyi bir tempoda giderken ekrana gelmeyen bir sebebten dolayı geri düşen milli sürücümüz bu noktadan sonra temposunu iyice arttırdı. 5. virajda 3. kişiyi aynı anda geçerek hızla yükselmeye başlayan Deniz yarışın en hızlı turunu atan John McPhee’nin hata yapmasını çok iyi değerlendirerek 5. sıraya kadar yükselerek takım arkadaşı Ayumu Sasaki’nin arkasına kadar geldi. 

 
Deniz Öncü Moto3 Kaza
Deniz ön grupta yaptığı ataklarla yarışı çok iyi götürüyordu

 Ardınan 1. virajda frenajda yaşadığı talihsizlik ile takım arkadaşına çarpan Deniz Öncü düşerek pist dışına savruldu ve çok iyi götürdüğü yarışı şansız bir şekilde bitiremedi. Sedye ile pist dışına alınan milli sporcumuzun yayında bilincinin açık olduğu bilgisini aldık,  henüz başka bir bilgi açıklanmadı. Motoron ailesi olarak kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Frenajda yaşadığı problem sonrası takım arkadaşına çarptı

Celestino Vietti İlk Moto3 Galibiyetine Kavuştu

Yarışın kalanında liderliği alan Celestino Vietti ilk Moto3 galibiyetine kavuşmuş oldu. Tony Arbolino ve Ai Agura ilk 3’ü tamamladı. Yarışa 10. başlayan şampiyona lider Albert Arenas yarışı 5. bitirdi ve şampiyonadaki liderliğini sürdürdü

Tüm Sonuçlar için tıklayın.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Marc Marquez

Marquez Pistlerden 2-3 Ay Uzak Kalacak

Miguel Oliviera win

MotoGP Steiermark GP: Oliviera İlk Galibiyetini Aldı

REKLAM