in

MotoGP: 2015 Repsol Honda Renkleri Belli Oldu

Yazar: Moe

Son Şampiyon Marc Marquez ve takım arkadaşı Dani Pedrosa’nın tanıtımını yaptığı 2015 sezonu için tasarımı elden geçirilen RCV213’ler Bali,Endonezya’da gözler önüne serildi.

Bir önceki seneye göre yeni motosikletlerde dikkatleri çeken ilk değişimin, Yamaha’da olduğu gibi (bkz: MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı ) sponsorlarda olduğu gözleniyor. 2015 sezonunda Honda’nın MotoGP Fabrika ekibi RCV213’lerine, Madrid merkezli global yakıt/enerji firması “Repsol”ün yanı sıra Avusturya’lı enerji içeceği markası “RedBull” da eşlik ediyor olacak… RedBull’un Repsol Honda ile sponsorluk anlaşması imzaladığı haberini daha önce de “2015’te Repsol Honda’ya Yeni Sponsor: Red Bull !” haberimiz ile duyurmuştuk hatırlanacağı üzere.

 

Yeni sponsor RedBull’un da ön çamurluk ve alt sakalda konumlandırılması ve arka çamurluğunda siyah yerine Repsol turuncusuna boyanmasıyla resimlerde görüldüğü gibi 2015 RCV213’lere son rötuşlarların çekildği gözleniyor.

 

MotoGP: 2015 Repsol Honda Renkleri Belli Oldu  1. İçerik Fotoğrafı

 

2014 sezonunda MotoGP’de sürücüler, takımlar ve üreticiler klasmanlarında birincilik kupalarını süpüren Honda’nın, 1995’den beri fabrika takımının isim sponsorluğunu da Repsol’ün üstlendiğini de hatırlatmakta fayda var.

 

2015’te eğer Marquez muhteşem çıkışını sürdürür ve bu sene de şampiyonluğunu ilan ederse, İspanya’nın ilk “3 kez premier sınıfta şampiyon” olmuş olan sürücüsü de olmuş olacak. MotoGP’de bu ünvan için savaşacak olan -2 kez dünya şampiyonu olmuş olan- diğer bir İspanyol sürücü ise Movistar Yamaha MotoGP sürücüsü Jorge Lorenzo olacak.

 

Sezon öncesi testlerinin başlamasına az bir süre kalmışken Movistar Yamaha takımının ardından 2015 dizaynını gözler önüne seren ikinci takım ise böylece Repsol Honda olmuş oldu.

 

Motosikletlerin lansmanının Bali,Endonezya gibi çok da alışılagelmiş bir şehirde yapılmamasının sebebini ise şehrin 2015’in ilk testlerinin yapılacağı Malezya’ya 3 saatlik uçuş süresi yakınlığında olması ve Japon şirketin Endonezya gibi devasa bir motosiklet marketine yönelik pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi olarak gösterebilmek mümkün…

İlginizi Çekebilir
WSBK Barcelona İlk Yarışın Galibi Jonathan Rea

İşte 2015 Repsol Honda renkleri:

 

MotoGP: 2015 Repsol Honda Renkleri Belli Oldu  2. İçerik Fotoğrafı

 

MotoGP: 2015 Repsol Honda Renkleri Belli Oldu  3. İçerik Fotoğrafı

 

MotoGP: 2015 Repsol Honda Renkleri Belli Oldu  4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP: Yamaha, 2015 Sezonunda Kullanacağı Motosikletleri Tanıttı

MotoGP Sepang Testlerinde Marquez Lider

REKLAM