in

MotoGP 2018 Kadroları!

Yazar: Cem Çağlı

Bir MotoGP klasiğidir sezonun ortasında gelecek sezonun kadro planlamaları yapılır. Bu yıl da öyle oldu. 2018 kadroları neredeyse belli oldu.

MotoGP’de 2018 kadroları neredeyse tamamlandı. Bir kaç boşkoltuk olmasına rağmen genel hatlarıyla önümüzdeki yılın kadrolarınıinceleyelim dedik. Honda, Yamaha ve Ducati gibi fabrika takımlarında değişimlerolmasa da uydu takımları sürücü seçimleri konusunda hareketli günler geçirdi.

MotoGP 2018 Kadroları! 1. İçerik Fotoğrafı

Pramac Ducati’nin Scott Redding ile devam etmeyeceğiniaçıklaması üzerine Sam Lowes’tan beklediğini alamayan Aprillia ekibi Sam Lowesile olan sözleşmesini feshetti ve Scott Redding’i Aleix Espargaro’nun yanınaoturttu. Sam Lowes’un MotoGP’de kalıp kalmayacağı ise henüz belli değil.

 

MotoGP 2018 Kadroları! 2. İçerik Fotoğrafı

Pramac Ducati Redding’ten boşalan koltuğa eski bir Ducatisürücüsü olan ve bu sezon Marc VDS takımından ayrılan Jack Miller’ı getirdi.Jack Miller 2018’de Danilo Petrucci’ye takım arkadaşlığı yapacak.

 

MotoGP 2018 Kadroları! 3. İçerik Fotoğrafı

Marc VDS Honda ise Jack Miller’ın ayrılışının ardından TitoRabat ile sözleşme yenilemiş değil. Fakat Valentino Rossi’nin yarışakademisinden MotoGP’ye yükselen ilk isim olan Franco Morbidelli Marc VDH Hondaile sözleşme imzalamış durumda. Bakalım Morbidelli’nin takım arkadaşı kimolacak?

 

MotoGP 2018 Kadroları! 4. İçerik Fotoğrafı

Gelelim bir diğer Honda’ya. İki yıldır takım arkadaşıolmadan yarışan Cal Crutchlow sonunda istediği takım arkadaşına kavuştu. Moto2sürücüsü Nagakami’yi kadrosuna katan LCR Honda takımı 2018 sezonunda iki sürücüile yarışacak. Bu transfer ile griddeki toplam Honda motoru sayısı altıyayükselmiş oldu.

MotoGP 2018 Kadroları! 5. İçerik Fotoğrafı

 

Aspar Ducati ve Avintia Ducati takımlarına gelecek olursakAspar takımı hali hazırda kendileri adına yarışan Alvaro Bautista ve KarelAbrahamla sözleşme uzatarak 2018 kadrosunu belirlemiş durumda. Avintia Ducati’deise işler biraz karışık. Bu yıl bekleneni veremeyen İspanyol sürücü HectorBarbera ve nispeten bazı yarışlarda iyi işler çıkaran Loris Baz’ın MotoGP’dekigelecekleri henüz belli değil.

MotoGP 2018 Kadroları! 6. İçerik Fotoğrafı

MotoGP 2018 Kadroları! 7. İçerik Fotoğrafı

Dipnot olarak Suzuki’nin durumunu ele alalım. Sezonun belkide en şanssız ekibi olan Suzuki’de Alex Rins’in durumuna sene sonu kararverilecek. Henüz ikinci yarışta sakatlanması ve daha sonra geri döndüğünde iyisonuçlar alamaması Rins’in Suzuki’deki geleceğini zora sokmuş durumda. Andrea Iannone’ye gelecek olursak büyük sürprizlerle karşılaşma ihtimalimiz varsanırım.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dovizioso Kazanmaya Devam Ediyor!

Dovizioso, Silverstone’da Şampiyona Liderliği İçin İş Başında!

REKLAM