in

MotoGP: Arjantin Yarış Sonuçları

Yazar: İlker Genç

Movistar Yamaha MotoGP Takımı’nın yeni hızlısı Maverick Vinales, ataklarına devam ediyor.

Son zamanlarda tarih yazmayı sürdüren MotoGP’nin Gran Premio Motul de la Republica Arjantin ayağında da farklı bir durum yaşanmadı. Arjantin’de 1990’da yılın ilk iki yarışını Yamaha pilotu Wayne Rainey’in kazanmasından beri yarış kazanan, ilk Yamaha pilotu Vinales oldu. Takım arkadaşı Valentino Rossi ikinci sırada yer alırken, LCR Honda’dan Cal Crutchlow ise üçüncü olarak yarışı tamamladı. 
MotoGP: Arjantin Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı
Repsol Honda Takımı’nın başarılı pilotu ve geçen senenin şampiyonu Marc Marquez, yaşadığı talihsiz kazaya kadar Arjantin’de Termas de Rio Hondo’da pole pozisyonundan büyüleyici bir başlangıç ile inanılmaz bir performansla ilerliyordu. İkinci virajda motosikletin kontrolünü kaybeden pilot, düşmekten kurtulamadı. 

MotoGP: Arjantin Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı
Marc Marquez’in açıklamaları ise şu şekilde oldu: “Kazadan sonra iyiyim, ısınma turlarında motosiklet ile kendimi iyi hissediyordum. Motosiklette, büyük bir geliştirme yaptık ve inanılmaz iyi hissediyordum. Oldukça iyi sürüyordum, sonra beklenmedik kaza gerçekleşti. Bir hata yapmış olmalıyım ve bu bana çok şeye mal oldu. Bu tür hatalar hayal kırıklığı yaratıcı oluyor çünkü gerçekten çok iyi ve güçlü hissediyordum. Şimdi Austin’i düşünmek zorundayız.”
MotoGP: Arjantin Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı
Yarışı birinci tamamlayan Maverick Vinales ise duygularını şu şekilde aktardı: “İnanılmazdı! Zorlu bir yarıştı. Altıncı sıradan başladım ve bu kez o kadar da kötü değildi. Cal’a kadar mümkün olan en hızlı şekilde sollamalıydım. İyi bir oyuncu olan Cal’u sollamak kolay değildi. Marc’ı yakalamak zorunda olduğumu düşündüm çünkü çok hızlıydı. Sonra, sadece kendi yarışımı çıkarmayı denedim ve Cal hala arkadaydı. Bu yüzden zor bir yarıştı. Takıma teşekkür etmeliyim çünkü çok sıkı çalışıyorlar ve bu iki yarışta harika işler çıkardılar. Gerçekten istekli ve motive bir şekilde çalışıyorlar, benim de motivasyonum gerçekten yüksek. Oldukça mutluyum ve memnunum. Bu gün, tadını çıkardım. Gerçekten sakindim ve motosikleti inanılmaz bir şekilde sürüyordum. Marc, benim favorim olan Texas’ta çok güçlüydü. Mücadeleci bir motosikletimiz olduğunu biliyoruz. Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum. Benim için her zaman iyi bir pist olmuştu ve iyi bir sonuç çıkaracağımızdan emindim.” 
2017 MotoGP Arjantin Yarış SonuçlarıMotoGP: Arjantin Yarış Sonuçları 4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP: Austin’de Lider Marc Marquez!

Marc Marquez Antrenmanda Kaza Geçirdi!

REKLAM