MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları

2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı.

Phillip Island’taki MotoGP Avustralya yarışını birincilikle tamamlayan LCR Honda pilotu Cal Crutchlow, 2016 sezonunda ikinci galibiyetini almış oldu. Yarışa on beşinci sırada başlayan Valentino Rossi ise müthiş bir şekilde yarışı ikinci tamamlayarak podyuma çıkmayı başaran isim oldu.


MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları  1. İçerik Fotoğrafı

LCR Honda Takım Pilotu Cal Crutchlow


MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları  2. İçerik Fotoğrafı

Phillip Island Pisti'nde zorlu mücadele


Suzuki Ecstar Takımı yarışçısı Maverick Vinales ise yarışa on üçüncü sırada başlarken, Suzuki Ecstar Takımı Aleix Espargaro ve Ducati Takımı’ndan Andrea Dovizioso ile girdiği mücadelede galip gelerek podyumda üçüncü olarak yer aldı.   

MotoGP Motegi Pisti Japonya Ayağı’nda 2016 MotoGP Şampiyonluğu’nu ilan eden Repsol Honda Takım pilotu Marc Marquez ise motosikletinin hakimiyetini kaybederek düşmekten kurtulamadı.


MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları  3. İçerik Fotoğrafı

İspanyol pilot Marc Marquez'in düşüş anları

2016 Şampiyonu genç ve başarılı yarışçı Marquez ise şu şekilde bir açıklamada bulundu: “Öncelikle, takımımdan özür diliyorum çünkü bugün bir hata yaptım. Her şey mükemmel gidiyordu, eğer unvan için yarışıyor olsaydım, risk alamayacağım için tamamen farklı bir yarış olacaktı. Kuvvetli başladım çünkü başta farklılık yaratmam gerektiğini biliyordum. Mesafeyi sürdürüyordum fakat zorlu bir fren noktasında çok geç fren yaptım ve yıl boyunca yaptığım gibi daha geniş bir açıdan almam gerekirken, devam ettim. Böyle durumlarda, limit olması gereken bir durum. Tabii ki  mutluyuz çünkü Şampiyonluğu zaten aldık ve daha çok yarış kazanmak istiyoruz. Bu yaptığım tamamen bir hataydı, yıl boyunca fren noktalarında çok dikkatli davranmıştım ve bu kez çok fazla risk aldım bu yüzden bu kazanın Michelin lastiklerle hiçbir ilgisi yok. Gelecek hafta önümüzde yeni bir yarış haftası var, sadece bunu düşüneceğiz. Bu arada güzel galibiyeti için Cal’ı tebrik ediyorum.”

Sezonun son yarışından bir önceki yarış, 28-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Malezya Sepang Pisti’nde gerçekleştirilecek. 


 2016 MotoGP Phillip Island Yarış Sonuçları

MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları  4. İçerik Fotoğrafı


2016 MotoGP Genel Sıralama

MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları  5. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR