MotoGP 'de Yamaha ve Monster Energy Ortaklıklarını Güçlendiriyor

MotoGP Yazar: Moe

MotoGP 'de Yamaha ve Monster Energy Ortaklıklarını Güçlendiriyor

Yamaha tarafından yapılan açıklamaya göre Japon şirket, MotoGP'deki resmi sponsoru Monster Energy ile olan anlaşmasını iki sene daha uzattı... Enerji içeceği firması Monster Energy ile yapılan bu anlaşma Movistar Yamaha MotoGP ve Monster Energy Yamaha Tech3 takımlarını kapsıyor.

Bu resmi duyurunun ardından takım patronları ve yöneticiler tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde:


Lin Jarvis - Yamaha Motor Racing Takım Yöneticisi:

MotoGP 'de <a href=Yamaha ve Monster Energy Ortaklıklarını Güçlendiriyor 1. İçerik Fotoğrafı" src="https://media.motoron.com.tr/habericerik/motogp-de-yamaha-ve-monster-energy-ortakliklarini-guclendiriyor-foto-1.jpg" style="width: 385.948px; height: 257.5px;">

 

"Monster Energy ile olan MotoGP'deki anlaşmamıza devam ettiğimizi duyurmaktan oldukça mutluyum. Motosiklet yarışlarının premier sınıfındaki bu "en çok tanınan şirket"lerden ikisi olarak (Yamaha - Monster Energy) geçmişte oldukça keyifli ve başarılı bir birliktelik yakalamıştık. Monster Energy'nin Movistar Yamaha MotoGP takımı ve Monster Energy Yamaha Tech3 takımına olan desteği, hem bu iki takımımız arasında hem de birimler arasındaki ilişkilerimizde gerçekten önemli bir bağ geliştirdi. Bu kapsamda Tech3 takımı sadece MotoGP'de başarılı sonuçlar elde etmek ile kalmıyor, aynı zamanda fabrika takımımız için genç yetenekleri yetiştirmekte de önemli bir rol oynuyor. Gelecekte bu üçlü ilişkileri geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz."

 

Hervé Poncharal - Monster Energy Yamaha Tech3 Takım Sorumlusu:

MotoGP 'de Yamaha ve Monster Energy Ortaklıklarını Güçlendiriyor 2. İçerik Fotoğrafı

 

"Monster Energy'nin Tech3 Yamaha MotoGP motosikletleri üzerindeki güçlü varlığını iki sene daha sürdürecek olmasından oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. Premier sınıftaki bu birlikteliğimiz 2009 yılına dayanıyor, bu zamana kadar mükemmel bir ortaklıkla götürdüğümüz bu MotoGP serüveninde bir çok başarıya beraber imza attık. Ve uzun süreli bu ortaklığın gelecekte de devam edecek olması gerçekten mutluluk verici. Beraber altıncı sezonumuzda genç yetenekleri ve gelecek yetenekleri desteklerken arkamızda Monster'ın olması, bizim için oldukça önemli. Şimdiden beraber inşa edeceğimiz parlak bir gelecek için sabırsızlanıyorum."

 

Mitch Covington - Monster Beverage Company Spor Pazarlama'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı:

MotoGP 'de Yamaha ve Monster Energy Ortaklıklarını Güçlendiriyor 3. İçerik Fotoğrafı

 

"Monster olarak Yamaha ile olan anlaşmamamızı, MotoGP programı kapsamında iki sene daha uzatmaktan oldukça mutluluk duyuyoruz. Lin tarafından yönetilen fabrika takımı ve Hervé'in Tech3 takımı inanılmaz işler çıkarıyorlar, ve biz de halihazırdaki bu güçlü ilişkileri devam ettirmekten daha fazla mutluluk duyamazdık sanıyorum. Önümüzdeki yarışlar ve şampiyonalar için şimdiden sabırsızlandığımızı belirtmeliyim."

 

An itibari ile şampiyonada Movistar Yamaha MotoGP sürücüleri Valentino Rossi ve Jorge Lorenzo sırayla 2. ve 4. sırada yer alırken; Monster Energy Yamaha Tech 3 sürücüleri Pol Espargaro ve Bradley Smith ise 7. ve 10. sırada yer alıyorlar. Takım sıralamaları ise şu şekilde:

 

1. Repsol Honda Team 542
2. Movistar Yamaha MotoGP Team 457
3. Ducati Team 216
4. Monster Yamaha Tech3 208
5. Pramac Racing 141
6. Go&Fun Honda Gresini 139
7. NGM Forward Racing 135
8. LCR Honda MotoGP 96
9. Drive M7 Aspar 93
10. Cardion AB Motoracing 33
11. IodaRacing Project 9
12. Paul Bird Motorsport 9
13. Avintia Racing 7

YORUMLAR