MotoGP: Ducati Sürücüleri Belli Oldu

MotoGP Yazar: Moe

MotoGP: Ducati Sürücüleri Belli Oldu

MotoGP'de fabrika takımları, bu seneki sürücülerini tutma eğilimindeler... Honda, halihazırdaki sürücüleri Dani Pedrosa ve Marc Marquez ile 2'şer senelik sözleşme imzalarken; Yamaha, Valentino Rossi ile yine 2 senelik bir anlaşmaya varmıştı. Yamaha'nın Jorge Lorenzo ile de sözleşmesinde uzatmaya gitmesi beklenirken, bugün son haber Ducati'den geldi...

19 Temmuz'da, Misano'da, Dünya Ducati Haftası kapsamında bir araya gelen Ducati fabrika ekibi; önce Andrea Dovizioso ile 2 sene daha yollarına devam edeceklerini açıkladı...

 

2015 ve 2016 sezonunda da Ducati fabrika takımı ile yarışacak olan İtalyan Dovizioso, daha önce Repsol Honda takımı ile 1 kez yarış kazanma, 15 kez de podyuma çıkma başarısı göstermişti. 2012 sezonunda Honda'dan Monster Yamaha Tech 3 takımına geçen İtalyan sürücü, Rossi'nin Ducati'den ayrılmasıyla 2013 ve 2014 sezonlarında Ducati'de nispeten başarılı sonuçlar almıştı.

 

Andrea Dovizioso:

MotoGP: Ducati Sürücüleri Belli Oldu 1. İçerik Fotoğrafı

 

Gelecek sezon Suzuki'nin de MotoGP'ye katılması ve hala sürücülerinin belirsizliğini koruması, Ducati sürücüleri Cal Crutchlow ve Andrea Dovizioso'nun da aralarında bulunduğu bir çok söylentiye malzeme olmuştu.

Ancak günün sonunda gelen diğer bir haberle, Suzuki'nin Ducati sürücüleri ile ilgili olan bu söylentileri boşa çıkmış oldu.

 

MotoGP: Ducati Sürücüleri Belli Oldu 2. İçerik Fotoğrafı

 

Halihazırda Ducati ile 2014 ve 2015 sezonları için anlaşması bulunan İngiliz Cal Crutchlow'un, vasat bir sezon geçirmesi ve padok dışındaki dobra konuşmaları sebebiyle, takım yönetiminden 2015 sezonu için veto alabileceği konuşuluyordu... Bu sebeple talihsiz bir sezon geçiren İngiliz sürücünün adı bir çok takım ile anılırken, bizzat kendisi tarafından yapılan açıklamada, Dovizioso ile berabr 2015 sezonunda Ducati'de kalacağını duyurdu.

 

Cal Crutchlow:

MotoGP: Ducati Sürücüleri Belli Oldu 3. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati sürücülerinin bu kararlarını vermesindeki en büyük etmenler ise; 2015 için sıfırdan yaratılan ve İtalyan fabrika tarafından artık daha rekabetçi olacağı sözü verilen Desmosedici GP15 ve takım şefi Gigi Dall'igna olarak belirtiliyor.

 

Önümüzdeki günlerde diğer takımların da sürücülerini netleştirmesi beklenirken, takımlar arasında bir çok sansasyonel transfer haberlerin de eli kulağında olduğunu hatırlatalım...

 

Moto3 sürücüsü Jack Miller'ın Honda'ile direkt MotoGP sınıfına atlaması gibi !

 

MotoGP haberleri için bizi takip etmeye devam edin:

 http://www.motoron.com.tr/Yarislar.aspx?kID=7

 

YORUMLAR