MotoGP: İtalyan Gazeteciler Marquez'i Evinde Pusuya Düşürdü!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

MotoGP: İtalyan Gazeteciler Marquez'i Evinde Pusuya Düşürdü!

Le Iene TV programında görevli iki gazeteci, Marc Marquez'i evinde pusuya düşürdü.

Marc Marquez'in menajeri, İspanyol pilotun evinde İtalyan TV gazetecileri ile aralarında bir arbede meydana geldiğini doğruladı.


İtalyan gazeteciler; Vikipedi'de komedi/satirik şovu olarak tanımlanan, politik işler ve tüketici sorunları ile alakalı skeçler ve raporlar yayınlayan Le Iene (Sırtlanlar) TV programından geliyorlardı.


Valentino Rossi'nin Sepang GP'sinde Marquez ile teması nedeniyle ceza almasından sonra yayınlanan programlarında, Marquez'e "Cup of Sh*t (... kupası)" adlı bir ödül vermeyi planlıyor gibi görünüyorlardı. 


Programın Facebook sayfasındaki bir bağlantı şöyle: "Bu öğleden sonra Marquez'e "Cup of Shit"i götürmek için İspanya'ya gittik. Bu ödül ile İspanyol şampiyonun yaptıklarını kutlamayı amaçladık fakat işler, oraya giden iki gazetecinin istediği gibi gitmedi."


"Marc Marquez, babası, kardeşi ve arkadaşı ile karşılaştığımız; İspanyol sürücünün ailesinin evinin yanına vardık. Kupamızı sunmayı denediğimizde saldırıya uğradık ve arbede sırasında kamera kırıldı ve video kartları çıkarıldı. Muhtemelen daha büyük bir kupa istediler."


Gazeteciler

MotoGP: İtalyan Gazeteciler Marquez'i Evinde Pusuya Düşürdü! 1. İçerik Fotoğrafı


"Le Iene gazetecileri Stephen ve Alexander şu anda hastaneler ve yaraları için tedavi görüyorlar."


Marquez'in menajeri ise olay hakkında şu açıklamayı yaptı: "Dün, Cervera'da bazı talihsiz olaylar yaşandı. Bir grup insan Marc Marquez'in evinde belirdi ve bir sürü hakaret yağdırdılar, sürücünün kendisine mutlak aşağılamalarda ve saçma eylemlerde bulundular hatta en yakın akrabalarını bile itip kakarak saldırıda bulundular. Eylemin ciddiyeti göz önüne alındığında, bu eylemler rapor edildi ve bu kişiler için normal kriminal işlemler devam etmekte."


"Sürücünün temsilcisi Emilio Alzamora, olay karşısında bu tür eylemlerin tekrar olmamasını ve Marc'a ve ailesine, hak edilen saygının gösterilmesini talep etti."


Valentino Rossi, Valensiya GP'si yarışına en sonda başlamamak amacıyla, 3 puanlık cezasının iptal edilmesi ya da 1 puana düşürülmesi için bir başvuruda bulundu. Ayrıca cezanın askıya alınması için de bir başvuru yaptı. Konuya dair detaylı habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/motogp-valentino-rossi-cezasina-itiraz-etti-2328

YORUMLAR