MotoGP: Jerez Yarış Sonuçları!

MotoGP Yazar: İlker Genç

MotoGP: Jerez Yarış Sonuçları!

Bu kez başrolde Dani Pedrosa!

Repsol Honda Takımı pilotu Dani Pedrosa, Gran Premio Red Bull de España pistindeki evinde sağlam bir galibiyet aldı. Jerez’deki MotoGP yarışı, şampiyonanın 3000. yarışı idi. 

MotoGP: Jerez Yarış Sonuçları!  1. İçerik Fotoğrafı

Pedrosa’nın takım arkadaşı 2016 şampiyonu Marc Marquez, oldukça baskın bir sürüş gerçekleştirirken beş kez Dünya Şampiyonu, Ducati Takım pilotu Jorge Lorenzo da oldukça iyi bir yarış çıkardı.

MotoGP: Jerez Yarış Sonuçları!  2. İçerik Fotoğrafı

Pedrosa, 2013’teki Jerez galibiyetinin ötesinde, inanılmaz yeteneğini bir kez daha konuşturdu ve şu açıklamalarda bulundu: "Sadece mutluyum çünkü şu anda daha bilinçliyim. Daha gençken daha bilinçsizdim ve neden bu kadar hızlı ya da bu kadar iyi olduğunuzu bilmiyorsunuz. Fakat yaşlandıkça neler olduğunun farkına varabiliyorsunuz. Göründüğü gibi kolay olmuyor. Şimdi herşey daha eğlenceli… Favori olsam da olmasam da fark etmez çünkü amacınıza odaklanıyorsunuz. İnsanlar, sizin hakkınızda bir şeyler konuşabiliyor ya da konuşmuyor. Bunu sağlayan siz oluyorsunuz. Bu sebeple, inanılmaz bir gündü."

2017 MotoGP Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 19-21 Mayıs tarihleri arasında HJC Helmets Grand Prix de France’ta gerçekleşecek.

2017 MotoGP Jerez Yarış Sonuçları
MotoGP: Jerez Yarış Sonuçları!  3. İçerik Fotoğrafı

2017 MotoGP Genel Sıralama
MotoGP: Jerez Yarış Sonuçları!  4. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR