in

MotoGP Misano 1. Gün: Yamaha Zirvede

Vinales başlık

 MotoGP Misano bugün itibariyle resmi olarak başladı. İki hafta üst üste MotoGP’ye ev sahipliği yapacak İtalyan pistin asfaltı yenilendi. Yenilenen asfalt ile daha fazla tutuş ve bu tutuşla gelecek daha hızlı bir yarış bekleniyor. 

Yamaha'lar Hızlı Başladı

Hafta içerisinde yapılan açıklamalarda Valentino Rossi Misano’da güçlü olmayı beklediklerini belirtmişti. Avusturya’da bir hayli puan kaybeden ekip Doktor’un evine hızlı başladı. Maverick  ilk antrenman seasını aynı şampiyona lideri Fabio Quartoraro’nun yarım saniye önünde lider olarak bitirdi. İspanyol sürücünün henüz daha ilk antrenman seasında attığı 1:32.198, 2019’da attığı pol turundan daha hızlı. Sırf bu bile bizi bekleyen hafta sonu için bir işaret. 

 

 MotoGP Misano güneşli başladı. Yamaha 2020 sezonu için burada test yapmayan tek marka olsa bile ilk iki sırayı net bir şekilde almayı başardı. Hatta ilk antrenman seansında fark o kadar belirgindi ki 3. Aleix Espargaro ve 4. Johann Zarco dışında flitin kalanı İspanyol sürücüden 1 saniye uzaktaydı. Kendisinin Misano’daki en iyi turunu atan Quartoraro ilk seansta Viñales’in yarım saniye gerisindeydi.  

Fabio Quartararo Misano
Quartoraro tekrardan zaman tablolarının tepesinde

El Diablo İkinci Seansta Liderliği Aldı

 Liderlik el değiştirse de Yamaha liderliği bırakmadı. Fransız sürücü attığı 1:32:189 ile Viñalesin 1. seansta attığı turu da geride bıraktı. İlk günü Viñales ikinci Morbidelli üçüncü olarak bitirdi. Üç Yamaha’yı sadece 0,178 saniye ayırdı. Yamaha’ların ardından ilk seansta iyi bir performans gösteremeseler de KTM ekipleri geldi. 6. Virajda yaptığı kazanın ardından kısa süreliğine zaman tablosunda liderliği alan Brad Binder seansı 8. bitirirken Pol Espargaro ve Iker Lecuona KTM motosikletleri ile 4. ve 5. oldular. Evine çok yakın bir mesafede yarışan Valentino Rossi ise günü Quartoraro’nun yarım saniye arkasında 6. bitirdi İki Seansta da aradığı ritmi bulamayan Dovizioso ise ikinci seansı 12. bitirdi. 

Şampiyonanın güçlü adaylarından olan Dovizioso bugün istediği ritmi tutturamadı

Michelin MotoGP Misano İçin Hazır

 MotoGP’nin lastik tedarikçisi Michelin yeni asfaltın yarış için ciddi bir fark yaratabileceğini düşünüyor. Elde edilen daha fazla yol tutuş ile beraber artacak olan sıcaklık, lastikler için ciddi bir test olabilir. Ön taraf için sert, orta ve yumuşak lastiğe ek olarak asimetrik bir sert lastik takımların elinin altında hazır bulunuyor. Asimetrik lastiğin sol ve orta tarafı sertken, sağ taraf ekstra dayanıklılık sağlamak için biraz daha sert olarak üretilmiş. Michelin Arka taraf için geçen sene takımların genellikle orta sertlikte lastik kullandığını ve lastik dağılımını buna göre belirlediklerini söyledi. Misano’da yağmur yağma olasılığına karşı yağmur lastikleri de pistte hazır bekletiliyor. 

 

Bütün sonuçlar için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ralph Hudson

Hız Rekortmeni Ralph Hudson Hayatını Kaybetti

Vinales

MotoGP Misano 2. Gün: Maverick Vinales Polde

REKLAM