MotoGP: Pedrosa, Repsol Honda ile Devam Dedi !

MotoGP Yazar: Moe

MotoGP: Pedrosa, Repsol Honda ile Devam Dedi !

Honda, Dani Pedrosa ile iki senelik anlaşmaya vardı. Böylece İspanyol sürücü, 2016 sezonunun sonuna kadar takım arkadaşı Marc Marquez ile Repsol Honda takımı adına yarışmaya devam edecek.

Bu, Dani Pedrosa'nın farklı klasmanlarda üç kez şampiyona liderliğini kazandığı takımı Honda ile 2016'da 15. yılını geçireceği anlamına da geliyor. İlk yarışını yaptığı 2001 yılından beri Honda'dan başka motosikletin selesine oturmadığı düşünüldüğünde, İspanyol sürücünün gerçekten istikrarlı bir kariyer sürdürdüğü yorumları yapılabilir. Yine de MotoGP'de inanılmaz başarılar elde etmesine rağmen Dani Pedrosa, hala "MotoGP Dünya Şampiyonu" ünvanını elde edebilmiş değil.  2014 sezonunda şuan için Valentino Rossi ile şampiyonada ikinciliği paylaşan Pedrosa, daha önce de şampiyonayı 3 kez 2. , 3 kez de 3. bitirebilme başarısını göstermişti.

 

MotoGP: Pedrosa, Repsol Honda ile Devam Dedi ! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Pedrosa, Repsol Honda ile 2 yıllık kontratı imzalamasının ardından şu açıklamalarda bulundu:

"Repsol Honda ile olan birlikteliğimi iki sene daha uzatmaktan gerçekten çok mutluyum. Honda'ya da bana güvendikleri ve iki sene daha beni destekledikleri için müteşekkirim. Benim için kariyerimdeki en iyi ve doğru yol, kariyerimin daha ilk yarışında bile benimle olan bu şirketle devam etmekti. Sonunda bunu gerçekleştirebildik. HRC (Honda Racing Corporation)'deki insanlarla ile çalışmayı sürdürebileceğim, bu bile yeterince heyecanlandırıcı ve motive edici. Kapasitemin % 100'ünü verebilmek şu anki tek hedefim diyebilirim. "

 

MotoGP: Pedrosa, Repsol Honda ile Devam Dedi ! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Rossi'nin Yamaha ile 2 senelik anlaşma sağlamasının ardından (bakınız: Valentino Rossi Yamaha ile Olan Kontratını İki Sene Daha Uzattı) , Pedrosa'nın da takım arkadaşı Marquez gibi 2 senelik kontrat imzalaması, gözleri diğer Yamaha sürücüsü olan Jorge Lorenzo'ya çevirdi. 2014'te yarış kazanabilecek 4 motosikletten birinin selesinde oturan Jorge Lorenzo'nun aklını Suzuki ve Ducati takımlarının bonkör teklifleri ile çeldiği hala padoklarda dolaşan söylentiler arasında...

 

MotoGP: Pedrosa, Repsol Honda ile Devam Dedi ! 3. İçerik Fotoğrafı

 

MotoGP: Pedrosa, Repsol Honda ile Devam Dedi ! 4. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR