MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları

Ve Ducati Red Bull Ring Avusturya’da 2010’dan beri süren 6 senelik hasrete son verdi. 27 yaşındaki Ducati Pilotu Andrea Iannone çoğunlukla üstün götürdüğü yarışta birinciliğe ulaşan isim oldu.

29 numara ile yarışan Ducati yarışçısı Andrea Iannone, önde yumuşak ve arkada orta hamurlu lastik kullandığı Avusturya pistinde birinciliği elde ederek uzun zamandır bu anı bekleyen Ducati’ye derin bir nefes aldırmış oldu. Seneye Suzuki Ecstar’da ter dökecek olan Iannone ve şu anki takım arkadaşı Ducati’de yoluna devam edecek olan Andrea Dovizioso arasındaki sıcak mücadele, yarış boyunca son derece heyecan vericiydi.


MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı

Yarışı İkinci Sırada Tamamlayan Ducati Takımı'nın Pilotu AndreDovizioso 

 

2013’te Moto2’den MotoGP’ye transfer olan ve kariyerinde ilk MotoGP yarışını kazanan 29 numara ile yarışan İtalyan yarışçı Andrea Iannone'nin ve takım arkadaşlarının mutluluğu gözlerinden okunuyordu. MotoGP’de en iyi derecesinin 2015 senesinde Mugello Pisti’ndeki ikinciliği olduğunu belirtmeliyiz. Ayrıca Avusturya’daki bu yarış, 2010 senesinde Philip Island-Avustralya’da Casey Stoner’dan sonra kırmızı Ducati’nin ilk kazandığı MotoGP yarışı oldu ve böylece takım arkadaşı Andrea Dovizioso ve Ducati Takımı’nın üzerindeki baskı kalktı.


MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı

2016 Avusturya MotoGP Yıldızı Andrea Iannone

 

Iannone, yarışa pole pozisyonunda başladı ve ilk viraja girerken iyi bir başlangıç yapmıştı. Bir motocross kazası geçirip kaburga kemiklerindeki ağrıdan dert yanan pilot, yarış esnasında bu sebeple önde yumuşak ve arkada orta hamurlu lastik kullanan tek yarışçı idi.


MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı

2016 MotoGP Genel Sıralamada Birinci Sırada Yer Alan Repsol Honda Takımı'nın Yarışçısı Marc Marquez

 

13 Ağustos 2016 Cumartesi günü ise antrenmanlar sırasında omzu çıkan Marc Marquez, tedavisi yapılarak Pazar günü yarışmasına doktorlardan izin çıktı. 2016 MotoGP’de genel sıralamada birinci sırada bulunan Honda pilotu Marquez yarışı 5. sırada tamamladı. 2017-2018 sezonunda Rossi’ye takım arkadaşlığı yapacak olan isim Maverick Minales ise Marquez’in ardında 6. sırada yarışı tamamladı.


MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 4. İçerik Fotoğrafı

Seneye Ducati'de Yarışacak Başarılı Yarışçı Jorge Lorenzo


Movistar Yamaha MotoGP Takımı’nın yıldızı ve 2015 MotoGP Şampiyonu hırslı İspanyol yarışçı Jorge Lorenzo’nun ise son birkaç yarıştır biraz zorluk yaşadığı söylenebilir. Fakat yine de her zamanki gibi baskı altında sakin sürüşü ile bilinen yarışçı, Red Bull Ring Spielberg Avusturya Pisti’nde podyuma 3. olarak çıkmayı başardı. Bu arada Lorenzo’nun 2017-2018 sezonu için Ducati’ye geçeceğini bir kez daha belirtelim.


MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 5. İçerik Fotoğrafı

MotoGP'nin İkonik ve Başarılı İsmi Valentino Rossi


Takım arkadaşı Valentino Rossi ise podyumda yer almayı ne yazık ki başaramayarak Lorrenzo’nun arkasında yarışı 4. olarak tamamlayabildi.


MotoGP’nin bir sonraki durağı, Çek Cumhuriyeti’ndeki Brno Pisti’nde 19-21 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Bakalım Ducati, yine kendini göstermeyi başarabilecek mi?


Red Bull Ring Spielberg Avusturya Yarış Sonuçları

MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 6. İçerik Fotoğrafı


2016 MotoGP Şampiyonası'nda Genel Sıralama

MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış Sonuçları 7. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR