MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları!

MotoGP Yazar: Efe Kutlu

MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları!

Dovizioso, Marquez’e Karşı!

Bazı yarışlar vardır, bayrak iner inmez tarih kitaplarına geçmeye hazırdır. Ducati Takım pilotu Andrea Dovizioso ve Repsol Honda Takımı’ndan Marc Marquez, çok iyi bir performans sergileyerek 2017 Avusturya GP’sinde buna en iyi örneklerden birisi oldu. 

MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları! 1. İçerik Fotoğrafı


Spielberg, Red Bull Ring Pisti’nde bitiş çizgisinde neredeyse kafa kafaya giden ikiliden, Marquez’in kıl payı ikincilikle tamamladığı yarışı, senenin üçüncü galibiyetini elde eden “DesmoDovi” yani Ducati Takım pilotu Andrea Dovizioso kazandı. Repsol Honda Takımı’nın bir diğer oyuncusu Dani Pedrosa ise Şampiyonada puanlarına puan katarak günü üçüncülükle bitirmeyi başaran isim oldu. 

MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları! 2. İçerik Fotoğrafı

Andrea Dovizioso: “Marc, her zaman en son turda bir şeyler yapmaya çalışır. Benim için zordu çünkü iki sol virajda çok kaybetmiştim ve beni geçmesi kolaydı. Yakın olmadığını bilmiyordum ve kapıyı kapattım. Bu yüzden tekrar beni yakalama şansı vardı. Son iki virajda şansı vardı fakat sondan bir önceki virajda çok ama çok geç fren yaptım ve bu onun için zor oldu. Onu son virajda beklemiyordum çünkü boş yer yoktu, fren yapma alanı değildi. Fakat son virajdan öncekinde motorunun sesini duydum, gazı benden önce açmıştı ve denemek istediğini biliyordum. Bu yüzden kapıyı açık bıraktım çünkü ben yapmasam o kazanacaktı.”

MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları! 3. İçerik Fotoğrafı


“Her hafta sonu her şeyi değiştirme şansınız vardır ya da çok fazla kaybetme!” diyen Andrea Dovizioso, “Stresli  bir son turdu fakat hafta sonu boyunca çalışmamızdan memnunum. Her gün farklı bir sıcaklık vardı ve lastikler farklı bir yönde çalıştı. Fakat orta olan sıralamada en iyisiydi ve yarışta da en yumuşak olanıydı. Bu hafta sonu gerçekten çok çalıştık.” diyerek duygularını dile getirdi. 

Bir sonraki MotoGP raundu, Octo British GP'si 25-27 Ağustos tarihlerinde Silverstone Pisti'nde gerçekleşecek. Heyecan kaldığı yerden devam ediyor.

MotoGP Spielberg, Avusturya Yarış Sonuçları

MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları! 4. İçerik Fotoğrafı

Spielberg, Avusturya Yarışı Sonrası MotoGP Şampiyonası'nda Genel Sıralama

MotoGP Red Bull Spielberg Yarış Sonuçları! 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR