in

MotoGP Sepang Testleri 2.Gün Ardından

Yazar: Mehmet Çakıroğlu

Sepang testlerinin 2.gün sonunda sürücülerin yorumları

Sepang’ın 2. test gününde Marquez liderliği bırakmadı, sürücüler yeni Bridgestone lastikleri denediler, sadece Marquez lastikler hakkında olumlu konuştu diğer sürücüler yeni lastikler hakkında çok fazla yorumda bulunmadı. Yarın testin üçüncü gününde Marquez’den Stoner’ın tur zamanının geçmesi bekleniyor, muhtemelen bir çok sürücü daha 2’00.00 saniye barajının altına inecektir. Sıralamanın nasıl değişeceğini göreceğiz.

 

MotoGP Sepang Testleri 2.Gün Ardından 1. İçerik Fotoğrafı

 

Marquez

“Bugünden memnunum, bir çok şey denedik şasi, elektronikler ve yeni lastikleri, ayrıca tur zamanımıda geliştirdim. En önemlisi yarış öncesi özellikle sert arka lastikleri denemek benim için iyi oldu, karakter olarak çok farklı ama ben memnun kaldım. Motosikletin kararlığı konusunda ilerleme sağladık ama hala viraj çıkışlarında biraz problem yaşıyorum bunun üzerine çalışıyoruz. Ama genel olarak baktığımızda herşey iyi.”

 

Dani Pedrosa

“Bugün öncelikle yeni lastikler üzerinde bazı testler yaptık, sonrasında motosiklet ayarlarına konsantre olduk,hala şasi üzerinde çalışmalıyız, yeni şaşi parçalarında çok az değişiklik var performans farkı çok yok hemen hemen aynı, sadece hisde biraz farklılıklar var. Lastikler fena değil bugün sadece yumuşak hamuru denedim, yarın sert hamuru deneyeceğim.”

 

 

Aleix Espargaro

” Bugünkü testlerde tur zamanlarım geliştirmekten çok memnunum. Bu gün çok iyi bir sürüş gerçekleştirdim, tabiki çok fazla çalışmamız lazım. Motosikleti daha iyileştirip benim sürüş stilime daha uygun hale getirmeliyiz. Yarın özellikle elektronikllerin nasıl çalıştığını anlamak için uzun bir zamanımız var.”

 

MotoGP Sepang Testleri 2.Gün Ardından 2. İçerik Fotoğrafı

 

Bradl

“Geçen gece çok iyi çalıştık, motosikletin fren yetenekleri geliştirdik. Bu sayede tur zamanım çok iyi geldi. Önceki gün bir çok problemle uğraştık, Yarın diğer parçalar üzerinde gelişim sağlamayı umuyoruz. Yeni lastikler hakkında negatif veya pozitif birşey söylemeyeceğim.”

 

Valentino Rossi

” Bugun bizim için pozitif bir gündü. 61 tur attım ve çok çalıştık. İçinde eski ve yeni lastiklerini olduğu bir çok şey deneyip karşılaştırdık. Motosiklette bazı ayarlamar denedik, bazı şeyler iyiyidi ama bazıları beklediğimiz sonuçları vermedi. Her şeye rağmen mutluyum çünkü tur zamanını bir önceki güne göre geliştirdim. Şu an 4.sıradayım ve ilk sıradan çok da uzak değilim. Çalışmamız devam ediyor yarın için başka şeyler deneyeceğiz.”

 

Jorge Lorenzo

“Bugün, ideal pozisyondan biraz uzağım, biraz daha önde olmayı umuyordum. Elektronikte değişen bazı şeyler, virajlarda motosikleti geliştirmesine rağmen hala geçen sene kadar iyi değil. Rakiplerim şu an için güçlü gözüküyor biraz daha çalışmamız gerekli ama dünden daha iyi durumdayım.”

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP Sepang Testleri 2.Gün

Sepang’da üçüncü gün devam ediyor

REKLAM