in

MotoGP Sezon Öncesi Son Testine Hazır

Yazar: Ahmet Tezcan

7 ve 9 Mart arasında, MotoGP takımlarının çoğunluğu Qatar Losail International Circuit’te -aynı zamanda yeni sezona açılış ev sahipliği yapan- sezon öncesi son testlere katılacaklar.

7 ve 9 Mart arasında, MotoGP takımlarının çoğunluğu Qatar Losail International Circuit’te -aynı zamanda yeni sezona açılış ev sahipliği yapan- sezon öncesi son testlere katılacaklar. Test, yerel saate göre 3 gün boyunca 16:00 ve 23:00 saatleri arasında yapılacak. Bu test, “Qatar Commercial Bank Grand Prix”de 20 Mart Perşembe günü açılacak olan pratik sezonunun açılmasından önce takımlar için yeni bileşenler denemek ve yarış simülâsyonları yapmak için son şans olacak. Phillip Adası’nda Bridgestone lastik güvenlik testlerine katılan Repsol Honda, yeni ismiyle Movistar Yamaha MotoGP ve Ducati takımları bu son testlere katılmayacaklar. Onların yerine fabrika opsiyonlu MotoGP sınıfı, bu testte pisti paylaşacak. Monster Yamaha Tech3’ten Bradley Smith ve Pol Espargaro, GO&FUN Honda Gresini’den Alvaro Bautista ve LCR Honda MotoGP’den Stefan Bradl “fabrika opsiyonlu” mevcut temsilciler olacak.

MotoGP Sezon Öncesi Son Testine Hazır 1. İçerik Fotoğrafı

Oysa, “başlangıç savaşı”; NGM Mobile Forward Racing’den Aleix Espargaro, Colin Edwars ve diğerleri -Drive M7 Aspar’dan Nick Hayden ve Hiroshi Aoyama’nın yanısıra Gresini’den Scott Redding- arasında olacak. İkinci Sepang testini kaçıran PBM, Michael Laverty ve Broc Parkes ile piste dönecek. Oysa, loda Racing Project ve Danilo Petrucci bu yıl ilk kez motor üstünde görülecekler. Bunun yanında, Cardion AB Motoracing sürücüsü Karel Abraham, iyileşme sürecinde olan sol omzunda tekrar ağrı hissetmemeyi umuyor. İtalyan üretici Ducati, tüm motosikletlerinin kendi adı altında yarışacağını açıklamasının ardından Andrea Iannone ve Yonny Hernandez Ducati’nin için çalışmaya devam etmesi nedeniyle bu sezon Pramac Racing için biraz farklı geçecek. GP14 motosiklet kullanan ve Ducati Team sürücüsü olan Pramac sürücülerinden sadece biri mücadele verecek. Sıcak koşullar ve kum fırtınaları çöl merkezli yarış tesisinde, 2004’te olduğu gibi tehdit oluşturacak. Katar MotoGP testleri aşağıdaki tarihlerde gerçekleşecek:

 

7 Mart Cuma, 16:00-23:00(GMT+3)

 

8 Mart Cumartesi, 16:00-23:00(GMT+3)

 

9 Mart Pazar, 16:00-23:00(GMT+3)

 

MotoGP Sezon Öncesi Son Testine Hazır 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP’de Phillip Island “lastik” testleri tamamlandı !

Colin Edwards’ın FTR Şasi Endişesi

REKLAM