in

MotoGP Temmuz Ayında Başlamayı Planlanıyor!

Dorna genel müdürü Carmelo Ezpeleta, 2020 MotoGP sezonu için yeni planlarının Temmuz’dan başlayarak Kasım’a kadar sadece Avrupa’da yapılacak yarışlar ile bitirme seçeneğinden bahsetti.

Koronavirüs pandemisinin tüm motor sporlarını durdurması ve dünyanın büyük bir bölümünü kilitlemeye zorlamasıyla Dorna, yıl içinde kısıtlamalar hafifletildikten sonra MotoGP sezonunun nasıl yeniden başlatılacağını değerlendiriyorlar.

2020’de yarış formatı nasıl olacak?

Dorna, aynı pistte seyirci olmayan yarışlar ve çoklu yarışlar da dahil olmak üzere tüm seçeneklere açık kapı bırakıyorç. Grand Prix sınıfları için 10 ayaklı bir şampiyona hesaplanıyor.

Ezpeleta, seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasını beklerken. Yasakların kalkma ihtimalini düşünmüyor. Eğer sadece Avrupa sehayat imkanı olursa, Avrupa içinde karayolu ile yapılacak seyahatlerle yarışların yapılıp sezonun bitirilmesi planlanıyor.

 

BT Sport‘a verdiği demeçte, “Farklı senaryolar gördük ve en iyisi Temmuz ayı sonunda başlamaktır,” dedi. “O zaman duruma bağlı olacak, ancak iki şeye dikkat etmemiz gerekecek; biri kapılar açıkken bunu yapmamıza izin verebilecek herhangi bir ülke ve ikincisi bir ülkeden diğerine seyahat etme olasılığıdır.’

En büyük sorun sınırların kapalı olması ve seyehat etme problemleri.

“Prensipte, Temmuz veya Ağustos aylarında yarışlarla Avrupa’da bir şampiyona yapmaya odaklanacağız ve durumun ne olduğuna bağlı olarak, eğer ülkeler bize izin veriyorsa, yıl sonunda başka bir yere gitme olasılığını dikkate alacağız.”

Dorna Genel Müdürü Carmelo Ezpelata

Temmuz veya Ağustos aylarında yarışlarla Avrupa’da bir şampiyona yapmaya odaklanacağız

“Bu mümkün olan en iyi senaryodur ve her gün bunun nasıl mümkün olacağını düşünüyorum. Belki pistte arka arkaya iki yarış yapar ve sonra diğerine geçeriz. Avrupa’da karayolu ile hareket edebilirizç. Şu anda düşündüğümüz senaryo Temmuz ayında başlayıp Kasım ayına kadar bitmesi şeklinde.”dedi

.“Şu anda en olası senaryoyu seyirci olmadan görüyoruz çünkü bir aşı veya mümkün olan ne varsa kısa zamanda maalesef çözüm olacağını düşünmüyoruz” dedi. “Aksi halde seyircilere hakim olmak zor olacak. Seyirci olmayan yarışları organize etmek için hangi pistlerin daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

Yarışların yapılabilmesi için en olası senaryoyu seyirci olmadan görüyoruz

Üç kategorinin tamamını ve MotoE’yi de yapmayı planlıyoruz. Padoktaki gerekli maksimum insan sayısının ne olduğunu bulmak içinçalışacağız. Mümkünse herkese test yapılmasını istiyoruz.Yarışlarda ortalama 1.300 civarında insan olacak. En önemli şey yarışı organize etmek ve televizyonda göstermek. ”

“Hala tüm olasılıkları düşünüyoruz çünkü birçok şey bizim elimizde değil, bu yüzden sınırların ne zaman açık olacağına karar veremeyiz.”

Yarış yaptığımız tüm ülkelerdeki tüm spor bakanlarıyla temas halindeyiz

“Yarış yaptığımız tüm ülkelerdeki tüm spor bakanlarıyla temas halindeyiz, o zaman bu olasılıkları göz önünde bulunduruyoruz. Çok uluslu bir şampiyonluk biraz daha zor olacak, ancak bir ülkeden diğerine geçmemize izin verecek herhangi bir ülke, organizatör ve pistler ile çalışıyoruz. ”

MotoGP, orijinal tarihlerden ertelenmesi beklenen yarışlara rağmen Sachsenring, Assen veya KymiRing ayaklarını henüz iptal edildiğini açıklamadı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
13

BMW R 1250 GS Dominator – Ironwood Moto Tasarımı

Ne kadar iyi motosiklet sürücüsünüz? #1

REKLAM