in

MotoGP20 Oyunu Yarış Pistlerini Evinize Getiriyor

Yeni MotoGP20 oyunu yarışseverlerle buluştu. Kendi takımını oluşturma, özel sunucular ve daha iyi bir A.I. gibi özelliklerle birlikte oldukça iddialı geliyor. Özellikle evde kalmamız gereken günlerde can sıkıntımızı ve motosiklet özlemimizi gidermek için birebir duruyor.

MotoGP20 Sürücü Kariyeri Modu

Pek çok MotoGP izleyicisi en az bir kere kendini Gridde hayal etmiş, ve yarışmak istemiştir. MotoGP20 sadece bunu mümkün kılmakla kalmayıp dileyenler için kariyerini çok daha erken bir zamanda başlatmasına olanak sağlıyor. Açıklamaya göre Mayıs sonunda bir güncelleme olarak gelecek olan Moto2, Moto 3 ve Red Bull MotoGp Rookies Cup ile beraber bir yarışçının kariyerinin farklı noktalarını deneyimleyebilir ve yeteneğinizi henüz gençken sergileyebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak farklı bir deneyim ile yarışmak isteyen sürücüler için haziran sonu Moto E klasmanı da oyuna eklenmiş olacak. Oyun içerisine eklenmiş mücadeleler tamamlandıkça açılan klasik sürücü ve motorlar ile beraber eski zamanları yad etmek de mümkün.

MotoGP20 Takımı yaratma ve kişiselleştirme

Bu sene yenilik olarak gelen bir özellik ise takım yönetme. Motogp20 ile beraber kendi takımınızı kurmanıza ve yarışırken bir yandan da yönetmenize izin veriyor. Takımınıza alacağınız menajerler ile farklı sponsorlara imza atabilir, baş mühendisiniz ve veri analistinizle motosikletinizin performansını geliştirebilirsiniz.

Oyundaki kişiselleştirme burada bitmiyor. Avatarınızın tulumundaki ve kaskı üzerindeki bütün renkleri İstediğiniz gibi değiştirebilir, tulumunuzun arkasına yazı yazabilirsiniz.

MotoGP20 Oyununda Valentino Rossi

MotoGP20 Oyununda Yarışlar Nasıl Yapılıyor?

Bu seneki oyuncuları zorlayacak önemli faktörler arasında yakıt tüketimi ve lastik aşınması geliyor. Bu yarış içindeki strateji için oldukça önemli. 

Nerede zorlayıp nerede tasarruf yapacağınız tamamen sizin elinizde. Yeni gelen bu özellikler yarışları oldukça stratejik bir hale getiriyor. Bununla beraber motosikletini biraz daha kişiselleştirmek isteyen oyuncular için süspansiyon, vitesler veya frenler gibi ayarları değiştirmek mümkün. Eğer buna vakit harcamak istemiyorsanız oyuna motosikletten ne istediğinizi belirtmeniz yeterli. Bu durumda oyun gereken ayarlamaları yapıp size sunuyor.

MotoGP20 aynı zamanda Neural AI 2.0 denilen yapay zeka ile birlikte geliyor. Bu sistemin geçen yıl tanıtılan sisteme nazaran pist üzerinde daha gerçekçi davrandığı ve bunun yanında demin bahsettiğimiz Yakıt tasarrufu ve lastik aşınması konularını ayarlayabildiği söyleniyor.

Aerodinamik zararlar oyuna eklenen bir başka özellik. Motorun daha dengeli hale getirip ön kaldırmaları engelleyen kanatçıkların zarar alması halinde sürüş deneyiminiz tamamen değişebilir. Motorun düşmesi bir yana hafif temaslarla bile kırabileceğiniz bu parçalar hem sürüşü hem de frenlemeyi oldukça etkiliyor. Neyse ki bu özelliği daha tecrübesiz yarışçılar için bi opsiyon olarak bırakmışlar.

Katar'dan gece yarışı görüntüsü, Marq Marquez

MotoGP20 Oyunu Video Trailer

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dainese Speed Naked, Toronto ve Druids İnceleme

Kasklar Her Geçen Daha İyi Koruma Sağlıyor

REKLAM