Motomax Ekipmanlar

Çeşitli Yazar: Motoron

Motomax Ekipmanlar

4RIDERS BOT SERİSİ

20 seneyi aşan motosiklet tecrübesinden özenle süzülerek ortaya çıkartılan 4RIDERS bot serisinde gerçek deri, gerçek Cordura kumaş, hakiki kauçuk gibi üst düzey malzemeler kullanarak özellikle Türk tüketicilerinin kullanım alışkanlıkları ve beklentileri göz önüne alınmıştır. Kışlık modellerinde nefes alabilir ama rüzgar ve su geçirmez astar kullanılmaktadır.  

Motomax Ekipmanlar 1. İçerik Fotoğrafı

Türk motor severleri motor kullanırken güvenliği yolda yürürken rahatlığı tercih emektedir. 4RIDERS botlarda güvenliği rahatlıkla bir arada bulabilirsiniz.

KLIM BADLANDS PRO

KLIM (klaym diye okunur), Amerikalılar oturmuş, her türlü koşulda kullanılabilecek, en iyi malzemeden, en fonksiyonel ürünler nasıl yapılır diye düşünmüşler, çalışmışlar ve başarmışlar.

Motomax Ekipmanlar 2. İçerik Fotoğrafı

İsterseniz sadece hafta sonu motor ile dolaşmayı sevin, ister Dünya’yı dolaşacak bir gezgin, isterseniz de vaktini yol olmayan yerlerde geçiren bir macera sever olun, Klim ürünleri tüm beklentilerinizi fazlası ile karşılayacak.

Motomax Ekipmanlar 3. İçerik Fotoğrafı

Geçtiğimiz yıllarda çok beğenilen BADLANDS modeli daha da geliştirilerek BADLANDS PRO olarak yeniden yaratıldı.

Motomax Ekipmanlar 4. İçerik Fotoğrafı

Tamamı sadece KLIM markası için üretilen üst düzey malzemelerden üretilen bu modelde GORE-TEX’in en fazla nefes alabilen, motor sporlarında kullanılan en dayanıklı malzeme olan GORE-TEX® 3-LAYER PRO LAMINATE teknolojisi, Yine Klim için özel üretilen darbe emici ve sürtünmeye son derce dayanıklı SUPERFABRIC® paneller ile anahtar bölgelerde son derece sürtünmeye dayanıklı 500D KARBONITETM kullanılmıştır. Koruma olarak da yine sadece KLIM için D3O tarafından özel tasarlanan, daha iyi havalandırmaları, daha geniş kaplama alanı olan D3O AERO PRO korumalar kullanılmaktadır.  

Motomax Ekipmanlar 5. İçerik Fotoğrafı


Bu üründe uzun seyahatlerde rahatınız ve konforunuz için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Bir Klim Badlands Pro Dünyayı dolaşabilmeniz için yeter.  

FORMA AIR3 OUTDRY BOT

Forma, çok uzun yıllardır, Avrupa’da tek-tük kalmış, üretiminin tamamını Avrupa’da yapan bot üreticilerinden birisidir ve sadece motosiklet botu üretir.  Kısa ama etkileyici öz geçmiş.

Hem yazlık olsun, hem su geçirmesin, hem hafif hem de rahat olsun. Böyle bir bot bulursanız hiç kaçırmayın. Diyen arkadaşınıza yada satıcıya hemen bu botu önerin.

Motomax Ekipmanlar 6. İçerik Fotoğrafı

Mikrofiber ve DuPont Cordura’dan üretilen dış yüzeyinin altında bu yüzeye lamine edilmiş OUTDRY membranı sayesinde son derece iyi nefes almanın yanında yağmura son derece dayanıklı olmaktadır. Normalde su geçirmez botlarda derinin altına çorap şeklinde su geçirmez bir katman dikilir ama bu katman ile dış yüzey arasında her zaman bir boşluk olur. Deriden geçen su bu su geçirmez katman ile üst deri arasında sıkışır, yürüyüş esnasında ya da ayağın hareketi ile oluşan basınç suyu su geçirmez katmandan içeri doğru iterek ayağın ıslanmasına sebep olur, OUTDRY teknolojisi bu sorunun kesin çözümüdür.

HELD RAIN BLOCK YAĞMURLUK

Bir yağmurda, yağmurluğunuz giyiyorsunuz ve daha birkaç kilometre yol kat etmeden terlemeye başlıyorsunuz, teriniz soğuyor ve akabinde üşüme başlıyor. Hepimizin başına gelen bu olayın gerçek sorumlusu nefes almayan yağmurluklar. Temel prensip vücudun hava alabilmesi aksi durumda ısı dengesini kaybeden vücut terlemeye başlayacaktır. Üstünüze giydiğiniz en iç katmandan en dış katmana kadar tamamının nefes alması gereklidir.

Motomax Ekipmanlar 7. İçerik Fotoğrafı


Motomax Ekipmanlar 8. İçerik Fotoğrafı


Motomax Ekipmanlar 9. İçerik Fotoğrafı


1946 yılından bu yana motosikletçiler için gelişmiş ürünler üreten Alman firması HELD Rainblock ve Wettour modeli yağmurlukları ile bu sorunun üstesinden geldi. Esnek ve nefes alabilir malzemeden üretilen bu modelleri sizi hem içten hem de dıştan ıslanmaya karşı koruyor. 

KLIM KRIOS ADV KASK

KRIOS, ADV kaskların için yeni bir çağın başlangıcı. Geleneksel tasarım zafiyetlerini geride bırakarak dayanıklılık, performans ve işlevsellikte yeni standartları hayata geçiriyor. KRIOS, size High PerformanceCarbonFiber'in ile sunduğu premium deneyimi, 4 farklı kullanım tarzı esnekliğini, aerodinamik hassasiyeti, akustik ve cilde temas konforunu yaşayacaksınız. Şimdiye kadar yaratılmış en hafif ADV kaskı. ADV kaskların zirve noktası.

Motomax Ekipmanlar 10. İçerik Fotoğrafı
Motomax Ekipmanlar 11. İçerik Fotoğrafı
Motomax Ekipmanlar 12. İçerik Fotoğrafı
Motomax Ekipmanlar 13. İçerik Fotoğrafı

HELD BY SCHUBERTH (H-SR2)

HELD ve diğer köklü Alman firması olan SCHUBERTH güçlerini birleştirdi hem görsel hem de teknik olarak Held için Schuberth tarafından özel olarak üretilen kasklar MOTOMAX mağazalarında.

Gelişmiş vizörü, yarış şartları için özel tasarlanmış, Formula1’de kullanılan 2D yarış vizörü, daha geniş görüş açısına sahip ve geliştirilmiş buğu önleme sistemine sahip.  Hem sol hem de sağ elle vizörü işletebilmek için iki tarafta da tırnak mevcut.

Motomax Ekipmanlar 14. İçerik Fotoğrafı


Spoileri tüm hızlarda daha iyi hava akışı sağlayabilmek için özel tasarlandı. Aero-dinamik olarak rüzgar tünelinde ince ayarları yapıldı, yüksek hızlarda yukarı doğru hareketi engellendi, sağa sola yalpalamayı azaltıyor.

Double D bağlantısı hem kolaylık hem de emniyet ile yarışlarda kullanılmaktadır.

Bu ürünlere http://www.motomax.com.tr/ adresinden ya da Motomax mağazalarından ulaşabilirsiniz.  


Bu sene de gelenek değişmedi.

Held markası Eldivenler, Motosiklet Kıyafetleri ve Sırt çantasında yine Avrupa’nın en iyi markası seçildi.

Eldiven Kategorisi

Eldiven kategorisinde 13 yıldır hep bir numara. Bu yıl da tüm oyların %63,4’ünü alarak yerini perçinledi.

Motosiklet Kıyafetleri Kategorisi

Held 4’üncü kez bu ödülü evine götürmenin haklı gurunu yaşıyor. Tüm ürün grupları içinde en önemli ve en büyük çekişmenin yaşandığı kategoride Held arka arkaya 4’üncü defa bu ödüle sahibi oldu.

Sırt Çantası Kategorisi

Held sırt çantalarının işlevselliği ve çok yönlülüğü bu kategoride oy verenlerin dikkatinden kaçmadı ve oyları ile  Held’i bu kategorideki birinciliğinin devamını sağladı.            

YORUMLAR