Motor Üzerindeki Bilmece

Çeşitli Yazar: Pervin Ozulu

Motor Üzerindeki Bilmece

Garipçe’deki bu garip olayı çözemedim. Suzuki GS 500 ün fotoğrafını çekerken farkına varmadan resme dahil ettiğim garip bir şey vardı.

Garipçe'de deniz kenarına güzel bir yere motorumu park ettim. Motorum Suzuki GS 500 E idi. Çevreyi ve tepeleri gezdikten sonra motorumun yanına geri döndüğümde deniz manzarasında motorumun duruşu çok hoşuma gitti ve bir fotoğraf daha çektim. En güzel resim bu oldu diye düşündüm ve hatta akşam evde bilgisayarıma masaüstü ne kayıt ederim dedim. Bu güzel ve minik gezinin ardından eve geldiğimde çektiğim fotoğraflarıma bakmak için kahvemle beraber keyif saatime başladım, ancak şaşkınlıkla bu fotoğrafa bakakaldım. Garipçe deyken garip bir şey varmış meğer motorumun üzerinde, oradayken görmedim. Bugün bile hala onun ne olduğunu anlayamadım ve belki birileri bu bilmeceyi çözer diye paylaşmak istedim. Motorun üzerinde bir hayvan mı var? Tam tankın yan tarafında orada, hatta tank çantanın altına mı girmişti? Eğer bu bir hayvan ise böyle bir hayvan daha önce hiç görmedim. Fotoğrafı büyüttüm, iyice yakından inceledim. Bu şekilde mi motoru sürdüm? Fotoğrafı çeker çekmez motora binip yola çıkmıştım. Araştırmaya devam etmek için garaja, motorun yanına gittim ve fotoğraftaki şeyi aradım, belki hala oradadır diye. Bu yoksa aslında sadece bir ışık yanılması mı? Değil ise çok şanslıymışım, çünkü sürüş esnasında bir anda üzerime bilmediğim bir şey gelse ve otomatik bir refleks ile bir an irkilsem dengemi kaybedebilirdim, ne kadar hayvanları sevsem ve korkmasam da bir saniyelik anlık bir refleks ile ters bir hareket yapabilir insan her zaman. Beklenmeyen böyle bir misafir motor sürüş esnasında birden bana bakıp "merhaba ben geldim" dese gerçekten komik bir olay olurdu.

Bugün bile hala fotoğrafta gördüğüm şeyin ne olduğunu anlamış değilim. Bazısı ışık yansıması dedi, annem yılana benziyor dedi, dev bir solucan da olabilir.

Tek tavsiyem: Motorunuzu doğal yerlerde park ettikten sonra binmeden önce mutlaka üzerini kontrol edin, çünkü doğada başka motor meraklı misafirleriniz olabilir. 

Motor Üzerindeki Bilmece 1. İçerik Fotoğrafı

Motor Üzerindeki Bilmece 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR